هندی ها هنوز در چابهار به ایرانی ها می خندند!

به گزارش سرمقاله، با تداوم سیاست خارجی سردرگم و عدم شناخت همه جانبه از دشمنان و دوستان راهبردی درازمدت کشور، هندی ها در چابهار مانده اند و بدون انجام کاری باعث ماندگاری توسعه این منطقه مهم شده اند. در پشت مشعل

سرمقاله بین المللی در 2 سال گذشته با انتشار گزارش های گسترده و مستند. ثابت کرد که رژیم فاشیستی حاکم بر هند به رهبری نارندرا مودی در همکاری با ناتو موفق شد بندر چابهار را از تحریم استفاده از مین‌های افغانستان که جایگزینی برای آمریکا و هند نبود و راهی برای استفاده از مین‌های افغانستان داشت آزاد کند. بندر چابهار. اما به دلیل حماقت تیم سیاست خارجی حسن روحانی این نیاز را تحت عنوان امتیاز به ایران فروختند.

کافی نبود و طمع هندی ها که به دلیل بی صداقتی و تقلب در قراردادها شهرت جهانی دارند باعث شد تا توسعه چابهار را به گردن ایران بیندازند و حداقل هزینه را بپردازند و همچنین مشکلات ناتو در افغانستان را در نهایت به نتیجه رساند. پرواز از ایالات متحده، آنها عجله ای برای کار نداشتند.

برخلاف ایران که سرنوشت خود را به هند گره زد، پاکستان با انتخاب دقیق با چین معامله کرد و توانست بندر گوادر را به بندری مدرن و پیشرفته تبدیل کند که با سرمایه گذاری ده ها میلیارد دلاری پکن محقق شد. در حالی که در چابهار خبری نیست و زمان متوقف شده و هندی ها از بی حوصلگی تیم ایران نهایت استفاده را می کنند. با این حال رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در خبری غافلگیرکننده بار دیگر با هندی ها به امضای اسناد رنگارنگ نشست.

  در گذشته مسئولان به حاشیه رانده و رها شده بودند. / تصمیم جدی ما توجه به متن است / نه حق عقب نشینی داریم نه حق ایستادن /

مقایسه چابهار با بندر گوادر پاکستان که متعلق به چین است، نشان می‌دهد که در صحنه چه اتفاقی می‌افتد.

هندی ها هنوز در چابهار به ایرانی ها می خندند!

دیدار سارباناندا سونوال وزیر بنادر، کشتیرانی و آبراه هند با رستم قاسمی و وزیر کشور از آمادگی دولت سیزدهم برای انعقاد قرارداد بلندمدت سرمایه گذاری هند در بندر چابهار به منظور فعال تر کردن کریدور شمال-جنوب خبر داد. برای توسعه ترانزیت کالا از این بندر

ظاهراً تمسخر 8 سال گذشته کشورمان کافی نیست و معلوم نیست در سیاست خارجی کشور چه می گذرد که کاری به واقعیت های بیرونی ندارند و حرف خودشان را تکرار می کنند. سپردن سرنوشت چابهار به دولت فاشیست مودی پس از 8 سال فریب هندی ها، با طرح کمربند و جاده چه بر سر ایران خواهد آمد و چرا منافع ملی کشور بیان و به وضوح توضیح داده نمی شود.

تنها کشوری که در دنیا حاضر به سرمایه گذاری در ایران است، چین است که مشخصا در برنامه های کلان مسئولان جایگاهی ندارد و دولت آماده تعامل و پذیرش سرمایه با هر کشوری غیر از چین است.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید