هند تجارت با روسیه را دو برابر کرد

بر اساس این گزارش سرمقاله، ایندین اکسپرس با استناد به اظهارات و نشست اخیر مقامات روسیه و هند گزارش داد که هند مشتاق دو برابر کردن تجارت خود با روسیه است. این تمایل در صورتی عملی می شود که کشورهای غربی بر هند فشار بیاورند تا به رژیم تحریم های ضد روسیه بپیوندد.

بر اساس این گزارش، وزارت بازرگانی هند اعلام کرده است که آمادگی حمایت از برنامه فوق را دارد و با توجه به بازخورد صادرکنندگان و ارگان‌های تجاری مختلف، اطمینان دارد که تجارت بین هند و روسیه در آینده نزدیک دو برابر خواهد شد. .

مقامات هندی معتقدند استفاده از روپیه هند برای تسویه حساب های تجاری به تقویت تجارت متقابل با مسکو کمک می کند. انتظار می رود که این کشور در آینده نزدیک تجارت با روسیه را به روپیه آغاز کند زیرا بانک دولتی هند با تسهیل تسهیلات جدید در ماه سپتامبر موافقت کرد.

هند تجارت با روسیه را دو برابر کرد

همچنین، طبق گفته وزارت بازرگانی و صنعت هند، اوایل این هفته، دولت هند رسماً اجازه داد تجارت بین‌المللی با روپیه هند تسویه شود.

حجم تجارت بین دو کشور در سال جاری افزایش قابل توجهی داشته است که عمدتاً به دلیل افزایش شدید واردات نفت روسیه به هند است. هند کمتر از 1 درصد از کل نفت خام خود را از روسیه وارد می کرد، اما از ابتدای سال جاری حدود 22 درصد نیاز نفت خود را با سوخت روسیه تامین کرده است.

ماه گذشته، روسیه از عراق و عربستان سعودی پیشی گرفت و به بزرگترین تامین کننده نفت هند تبدیل شد.

پیش از این، سوبرهمانیام جایشانکار، وزیر امور خارجه هند گفته بود که هند و روسیه به سمت گردش تجاری سالانه 30 میلیارد دلاری حرکت می کنند. به گفته الکساندر ریباس، نماینده تجاری روسیه در هند، در سال 2021 گردش مالی تجاری بین دو کشور به 12 میلیارد دلار رسیده است که بالاترین رقم تاکنون است.

  توضیح مطلب منتشر شده در پاسخ به سخنان منسوب به عبدالناصر همتی

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید