هند و روسیه سوئیفت را به عنوان جایگزین معرفی کرده اند

به گزارش اکونومیک تایمز، SECTIONSA پلتفرم جدیدی برای معاملات بین هند و روسیه است که جایگزین سیستم سوئیفت مستقر در ایالات متحده خواهد شد.

دافورد گفت که بانک دولتی VEB روسیه و بانک مرکزی هند (RBI) تصمیم گرفته اند به دلیل تحریم های غرب و تعلیق بانکداری سوئیفت توسط مسکو، یک پلت فرم تراکنش جایگزین برای تسهیل تجارت دوجانبه ایجاد کنند.

سیستم پرداخت جدید احتمالاً در مقر RBI و VEB نصب خواهد شد، که دومی نیز در سراسر جهان به عنوان یک شرکت توسعه دولتی شناخته می شود.

یکی از آنها گفت که هند چندین پلتفرم برای تراکنش ها ارائه می دهد و مقامات روسیه پروتکل شبکه ویژه ای را اتخاذ کرده اند.

این سیستم که به عنوان جایگزینی برای SWIFT (جامعه مالی بین بانکی جهانی در سراسر جهان) طراحی شده است، انتقال دائمی اسناد واردات یا صادرات را برای معاملات روپیه-روبل تسویه شده از طریق حساب بدهی روپیه فراهم می کند.

VEB توسط بانک مسکو معرفی شد که این حساب را در RBI نگهداری می کند.

12246 خبر اولیه

اگر یک واردکننده روسی محموله ای را از یک صادرکننده هندی دریافت کند، VEB (با فرض اینکه یک بانک واردکننده باشد) ارزشی را به روبل یا دلار از واردکننده محلی خود دریافت می کند. سپس به RBI اطلاع داد که همان مقدار روپیه را از حساب بدهی به روپیه پرداخت کند و پس از دریافت محموله در روسیه، آن را به بانک صادرکننده هند منتقل کند.

تمامی این تراکنش ها از طریق سوئیفت صورت می گرفت که اکنون به دلیل تحریم های اقتصادی آمریکا و اروپا برای شرکت های روسی غیرقابل دسترسی است.

  تورم کالاهای اساسی اعلام شد؛ 80 درصد غیر ممکن

یک مدیر آگاه گفت: با این نرم افزار که به عنوان جایگزین جهانی سوئیفت شناخته می شود، امکان تبادل اسناد و پرداخت وجود دارد.

داده های بانک تحقیقات اقتصادی بارودا نشان می دهد که در 10 ماه اول سال مالی 2022، صادرات هند به روسیه 2.85 میلیارد دلار بوده است در حالی که این رقم از هند 7.90 میلیارد دلار بوده است.

چای، فولاد، برنج و مواد دارویی از جمله کالاهای صادراتی هند به روسیه است. تجهیزات دفاعی نیز یکی از مهم ترین محصولات وارداتی این کشور است.

صادرکنندگان هندی از عدم پرداخت شکایت دارند. اگر این مکانیسم جایگزین به سرعت راه اندازی نشود، واردکنندگان روسی می توانند سفارشات خود را به تایلند یا چین منتقل کنند.

VTB، Sberbank و Gazprombank بانک های بزرگ روسیه هستند که در هند مستقر هستند.

به گفته یک منبع، نشست مقامات دو بانک مرکزی برای راه اندازی پلت فرم جدید مالی احتمالا در هفته اول فروردین ماه برگزار خواهد شد.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید