هنرمندان باید با نگاه پدرانه و نه احساسی به حل مشکلات کشور کمک کنند

گروه فرهنگی رجانیوزمجتبی امینی دبیر چهل و یکمین جشنواره جهانی فیلم فجر با اشاره به اینکه جشنواره فیلم فجر حاصل تلاش خانواده بزرگ سینمای ایران است، گفت: قاعده بر این است که تمام تلاش خانواده بزرگ سینمای ایران، از فیلم کوتاه گرفته تا مستند و بلند داستانی در جشنواره فیلم فجر دیده می شود و تمامی فیلم ها داوری خواهند شد. گلچین بهترین فیلم کوتاه جشنواره فیلم فجر در جشنواره فیلم کوتاه تهران برگزار می شود. بنابراین در جشنواره فجر بسته ویژه فیلم کوتاه خواهیم داشت. جشنواره ها بستر بسیار مناسبی برای رشد و پیشرفت سینماگران و کشف استعدادهای جوانان جامعه است. چندین جشنواره مهم فیلم در کشور، چه کوتاه و چه بلند، بستری برای شکوفایی استعداد فیلمسازان بومی است.

دبیر جشنواره فیلم فجر گفت: آینده سینمای کشور در حوزه فیلم کوتاه تعریف می شود و فضای جشنواره سرمایه گذاری های ویژه ای را در بخش دولتی و خصوصی برای فیلمسازان مستعد فیلم کوتاه ما انجام می دهد و این استعدادها این فرصت را دارند که بتوانند در جشنواره فیلم فجر دیده شد و وارد صنعت تولید حرفه ای سینمای ایران شد.

دبیر جشنواره فیلم فجر درباره مشکلات و مسائل اخیر کشور و نقش سینما در حل آن ها گفت: همه کشورهای دنیا مشکلات و سلیقه ها و الزامات متفاوتی دارند. دنیا در طول سال با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند، اما اگر مشکلات کشور سایر حوزه ها را تحت الشعاع خود قرار دهد، پیشرفت در عرصه های مختلف کشور آسیب خواهد دید. اگر فضای اقتصادی مشکلاتی داشته باشد و بخواهد حوزه های دیگری را هم در بر بگیرد، می بینیم که فضای فرهنگی کشور تحت الشعاع آن قرار می گیرد، اتفاقاً فضای فرهنگی می تواند کمک کند و برای حل مشکلات راهکار ارائه دهد و روش هایی ارائه دهد. اگر به برخی تنظیمات نیاز است، این ممکن است کمک کند.

  شغل محمود کریمی چیست؟ | پایگاه اطلاع رسانی رجا

وی در پایان گفت: خانواده بزرگ سینما در همه عرصه هایش ـ چه مستند و چه کوتاه و چه سینما ـ باید با همدلی به مشکلات و معضلات کشور نگاه کنیم و فضای ما بستری برای گفتمان برای حل مشکلات باشد. کشور ما فضای پرتقاضا نه تنها برای کشور ما، بلکه برای کل جهان است. اگر همه چیز تحت الشعاع این مشکلات قرار گیرد، پیشرفت کشور در عرصه های مختلف عقب خواهد ماند. عقل سلیم، منطق و نگاه غیر عاطفی به این مشکل، فرآیندی را تبیین می کند که در آن هر بخش و هر منطقه ای که با بحران مواجه است، مشکلات خود را به شیوه ای استراتژیک حل می کند و کاملاً بر اساس منطق به جلو می رود. خلاصه عاطفی که مبتنی بر منطق نباشد به نتایج موفقیت آمیزی منجر نخواهد شد.

وی در پایان گفت: جامعه ما در سال های اخیر با مشکلات مختلف فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی مواجه بوده است که بهترین راه حل کمک نخبگان کشور به ویژه در حوزه فرهنگ و هنر است. نخبگان ما می‌توانند نگاه دقیق‌تر، جامع‌تر و صحیح‌تری به مردم و جامعه و همچنین تصمیم‌گیرندگان منتقل کنند. خشم و خستگی و ناامیدی دردی را حل نمی کند. ما باید با مهربانی و دلسوزی کمک کنیم تا مشکلات کشورمان حل شود. از نخبگان فرهنگ و هنر می خواهم که دست در دست هم برای حل مشکلات کشور کمک کنند و نگذارند جریان های هیجانی باعث شود راه درست و اساسی حل مشکلات مردم را فراموش کنیم و مردم و کشور را دلسرد کنیم. سعی کنیم امید بکاریم، مشکلات را حل کنیم و مهربان و دلسوز باشیم، همه جا پدر باشیم و به مردم کشور کمک کنیم.

  وام های ضروری به ۱۲ میلیون بازنشسته پرداخت شده است

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید