هنگام گلودرد به 6 غذا نزدیک نشوید!

برخی غذاها برای گلودرد مضر هستند و با خوردن آنها گلودرد بدتر شده و خارش چندین برابر می شود.

من گزارش میدم رجانیوز به گزارش باشگاه خبرنگاران، گلودرد به عنوان احساس خراش یا سوزش در ناحیه گلو و درد هنگام بلع غذا درک می شود. با سردی هوا و سرمای گهگاهی باید با گلودرد بیشتر کنار بیایید.

به همین دلیل توصیه می شود از مصرف غذاهای مضر برای گلودرد که باعث تحریک بیشتر می شود خودداری کنید. در عوض، تا جایی که می توانید از مایعات و غذاهای نرم و گرم استفاده کنید. نوشیدنی ها و غذاهای گرم به تسکین و آرام کردن گلو درد و خارش کمک می کنند.

در این مطلب 6 غذا را معرفی کرده ایم؛ که در هنگام بیماری باعث تحریک و درد حاد در گلو می شود.

1: میان وعده های ترد

غذاهایی مانند چیپس، کراکر و مواد غذایی مشابه می توانند هنگام بلعیدن باعث خارش گلو شوند. خاراندن گلو نیز باعث درد و خارش شدید می شود.

زیرا لبه های ناصاف این نوع غذاها می تواند به ناحیه آسیب دیده در گلو برخورد کرده و درد را افزایش دهد. وقتی گلودرد دارید از غذاهای نرم تر استفاده کنید. اما اگر واقعا کراکر دوست دارید، می توانید آن را در چای داغ فرو کرده و بخورید. این به نرم شدن آنها کمک می کند.

2: مرکبات

این یک واقعیت جالب است که مرکبات در لیست غذاهای مضر برای گلودرد قرار دارند. با این حال سرشار از ویتامین C هستند که تاثیر خوبی در درمان سرماخوردگی و گلودرد دارد. اما اگر اسیدیته میوه های تازه مانند پرتقال، لیمو و لیموترش خارش گلو را افزایش می دهد، بهتر است از خوردن آنها خودداری کنید. تا درمان گلودرد از این میوه ها خودداری کنید. علاوه بر این، آب میوه ها و اسموتی های تهیه شده با این مرکبات نیز باعث تحریک گلو می شوند. بنابراین اگر خوردن آنها در طول بیماری باعث گلودرد یا خارش می شود، از خوردن آنها برای چند روز خودداری کنید.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

با این حال، برای تسکین گلودرد و سرماخوردگی، می توانید یک برش از این مرکبات را در چای گرم دم کنید. یا حتی چند قطره از آب آنها را با آب گرم ساده و عسل بنوشید. همچنین می توانید از غذاهای حاوی ویتامین C مانند پوره سیب زمینی استفاده کنید تا بیماری خود را به طور کامل درمان کنید.

غذاهای اسیدی مانند سس گوجه فرنگی نیز باعث خارش گلو می شوند. اگر در طول بیماری خود چنین چیزی را تجربه کرده اید، حتما تا بهبودی کامل از خوردن غذاهای اسیدی خودداری کنید.

4: غذاهای تند

اکثر افراد باید در هنگام بیماری، به خصوص زمانی که گلودرد دارند، از خوردن غذاهای تند پرهیز کنند. این نوع غذاها می توانند برای گلودرد مضر باشند و باعث درد شوند. اگر شما هم گلودرد دارید، تا بهبودی کامل از خوردن غذاهای تند خودداری کنید.

5: سبزیجات خام و سفت

شاید فکر کنید سبزیجاتی مانند هویج و کرفس باید جزو غذاهای بد برای گلودرد باشند. اما باید گفت که ساقه این گونه سبزیجات گلوی شما را تحریک می کند و باعث تشدید درد می شود.

برای سرماخوردگی و گلودرد از سبزیجات آب پز و پوره شده مانند پوره سیب زمینی استفاده کنید. هنگامی که گلوی شما بهبود یافت، می توانید هر سبزی خامی را که دوست دارید بخورید.

6. غذاهای سرخ شده

خوردن مرغ یا پیاز سرخ شده در طول بیماری می تواند باعث گلودرد شود. تا زمانی که گلودرد و علائم سرماخوردگی شما برطرف نشده یا حداقل کاهش پیدا کند، از خوردن این غذاها خودداری کنید.

  اعتراض یک نماینده مستقل به رئیس کمیسیون اقتصادی

در این دوران غذاهای سرخ شده را خیلی کم مصرف کنید زیرا چنین غذاهایی سالم نیستند و حتی می توانند گلودرد و بیماری را تشدید کنند.

دیدگاهتان را بنویسید