هوا گرم می شود پایگاه اطلاع رسانی رجا

به گزارش رجانیوز؛ کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه از امروز تا پایان هفته وزش باد شدید در مناطق مرکزی و جنوبی کشور همراه با خیزش گرد و خاک پیش بینی می شود، گفت: دمای هوا از امروز تا سه شنبه هفته جاری در محدوده کشور به ویژه برای سواحل دریای خزر از شمال غرب و غرب دامنه های جنوبی البرز افزایش می یابد.

«امین حسین نقشینه» در خصوص آخرین وضعیت جوی کشور، گفت: امروز یکشنبه به ویژه در بعدازظهر و اوایل شب برای جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، شمال هرمزگان و جنوب شرق فارس با افزایش دما ابری همرفتی، بارش باران، رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود در نقاطی گرد و غبار موقتی شدید و در نقاطی تگرگ نیز وجود دارد.

وی افزود: این شرایط از فردا (سه شنبه) تا چهارشنبه در این مناطق به قوت خود ادامه می دهد و در بقیه نقاط کشور تا روز پنجشنبه جوی پایدار خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: با توجه به وزش بادهای جنوبی در خلیج فارس، هوای استان های بوشهر و خوزستان از امروز تا سه شنبه سردی محسوسی پیش بینی می شود و دمای هوای اهواز در روز چهارشنبه به 50 درجه و در روز چهارشنبه خواهد رسید. پنجشنبه این هفته

به گزارش نهسین، از امروز تا پایان هفته وزش باد شدید شمال شرق، شرق و جنوب شرق به ویژه در منطقه زابل وزش گرد و خاک پیش بینی می شود که از روز سه شنبه بر شدت آن افزوده می شود.

  اسلام پناه رئیس سازمان ملی استاندارد شد

وی ادامه داد: در این مدت به دلیل وزش بادهای فصلی احتمال تشکیل توده گرد و غبار وجود خواهد داشت که به مناطقی از جنوب غرب ایران منتقل می شود.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز در مناطق مرکزی و جنوبی کشور وزش باد شدید همراه با گرد و خاک پیش بینی می شود که شدت وزش باد از روز سه شنبه تا پایان هفته افزایش می یابد. پدیده غالب دامنه های جنوبی البرز تا پایان هفته وزش باد ریزگرد خواهد بود.

نخسینه گفت: دریای عمان و تنگه هرمز امروز مواج و متلاطم است و این شرایط تا روز سه شنبه ادامه خواهد داشت.همچنین ممنوعیت شنا و محدودیت تردد دریایی برای شناورهای سبک و قایق های ماهیگیری و تفریحی اعلام شده است. سواحل سیستان و بلوچستان در دریای عمان و استان هرمزگان در شرق تنگه هرمز.

وی گفت: ارتفاع موج 1.5 تا 3 متر و در نواحی فراساحلی دریای عمان 2.5 تا 4 متر برآورد می شود. خلیج فارس فردا مواج پیش بینی می شود.

کارشناس سازمان هواشناسی بیشینه دمای امروز تهران را 38 درجه اعلام کرد و گفت: در روزهای دوشنبه و سه شنبه بیشینه دمای پایتخت 39 و 40 درجه و در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 2 درجه کاهش دما پیش بینی می شود. درجه -3 درجه در تهران.

دیدگاهتان را بنویسید