هویتزرهای آلمانی فرود آمدند – بررسی های تحریریه رسانه ها

بر اساس گزارش سرمقاله، نشریه “اشپیگل” می نویسد که توپخانه مدرن آلمانی Panzerhaubitze (PzH) 2000 نمی تواند در شرایط سخت نبرد در اوکراین مقاومت کند و شکست خواهد خورد. از سوی دیگر، برلین قطعات یدکی کافی برای ادامه کار این اسلحه ها را فراهم نکرد.

آلمان 14 فروند هویتزر خودکششی Panzerhaubitze 2000 پیشرفته خود را به اوکراین فرستاد، اما مشکلات از اولین باری که آنها در میدان جنگ حضور داشتند به وجود آمد.

روزنامه آلمانی روز جمعه گزارش داد که بیشتر این سلاح‌ها از ماه جولای دچار «ساییدگی، شکستگی و ترک» شده‌اند و پیام‌های خطا نشان می‌دهند. اخیراً شش عدد از این اسلحه ها برای تعمیر به لیتوانی ارسال شده است.

اوکراین دارای تفنگ های خودکششی 155 میلی متری PzH-2000 - نظامی خواهد بود

گفته می شود تنها پنج نفر از آنها به میدان جنگ بازخواهند گشت. این گزارش ادامه می دهد که نه ارتش آلمان و نه صنعت تسلیحات آن نمی توانند قطعات یدکی لازم را برای تعمیر همه این سلاح ها فراهم کنند، بنابراین مهندسان مجبور شدند یکی از آنها را برای تعمیر سلاح های دیگر بگذارند.

اشپیگل گفت که دولت آلمان از کمبود قطعات تسلیحات از اواخر تابستان اطلاع داشت، زمانی که ارتش هشدار داد که قطعات یدکی باید در مقیاس وسیع سفارش داده شود. ظاهراً چنین سفارشی داده نشد و کمبود قطعات یدکی مانع از برنامه ریزی آلمان برای تأسیس مرکز تعمیرات در اسلواکی شد.

هویتزرهای آلمانی متوقف شدند

این نشریه آلمانی روز جمعه گزارش داد که ارتش آلمان تخمین می زند که اوکراین از هر PzH 2000 روزانه 300 گلوله شلیک می کند.

اشپیگل در اولین مقاله خود در ماه ژوئیه نسبت به ناکارآمدی این سلاح ها هشدار داد و اعلام کرد که استفاده از این سیستم های توپخانه پیشرفته باید برای شلیک 100 گلوله در روز مورد اتکا قرار گیرد. البته کمبود مهمات اوکراین را مجبور کرد که این اسلحه ها را با مهمات ناسازگار بارگیری و استفاده کند.

  تصویب جزئیات مالیات بر حقوق و دستمزد مرحله‌ای

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید