هیچ دلیل موجهی برای تاخیر در واردات واکسن توسط دولت قبل وجود نداشت

به گزارش رجانیوز، یکی از اعضای شورای مرکزی حزب متحد اسلامی گفت: تاخیر در واردات واکسن توسط دولت قبل دلیل موجهی نداشت و در این مدت خسارات زیادی به جان و مال مردم وارد شد. بنابراین کسانی که در این مشکل دست داشتند باید پاسخگو باشند.

حمیدرضا ترگی با بیان اینکه دولت رئیس جمهور از ابتدا با بحران دو ساله کرونا مواجه بوده است، گفت: این بحران بهداشتی نیز آسیب های زیادی به بدن مردم وارد کرده است، وحشت، اضطراب و عدم آرامش در همه خانه ها حاکم است.. میلیون ها نفر مردم به این بیماری مبتلا شده اند و هر روز 700 نفر از مردم عزیزمان بر اثر این ویروس جان خود را از دست می دهند و خانواده های زیادی داغدار می شوند.

قائم مقام حزب متحد اسلامی افزود: مردم حدود دو سال است که خانه نشین شده اند و روابط خانوادگی آنها به حالت تعلیق درآمده و حسرت و حضور مستمر در خانه اعصاب مردم را به هم ریخته است. همچنین نیروهای پزشکی و بیمارستانی از مداوای بیماران در این مدت طولانی خسته شده بودند.

وی با بیان اینکه علاوه بر همه اینها تحریم های پزشکی غرب و آمریکا ورود واکسن را به کشور سخت کرده است، افزود: بهانه های مختلفی از سوی دولت مطرح شد که به دلیل مشکلات مربوط به برجام و عدم پذیرش FATF، ما نمی توانیم واکسن را وارد کنیم.

ترگی ادامه داد: تخریب و تعطیلی بسیاری از مشاغل، بیکاری بسیاری از کارگران فصلی و روزمزد، از هم گسیختگی سیستم حمل و نقل و مواردی از این دست ضربه بسیار سنگینی به کشور ما وارد کرد. در چنین شرایطی، دولت سیزدهم برای رفع عوارض اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ناشی از کرونا، حفظ جان مردم را سرلوحه کار خود قرار داده است.

  3 مدل لپ تاپ دل برای مصارف اداری

عضو شورای مرکزی حزب متحد اسلامی یادآور شد: دولت بلافاصله پس از روی کار آمدن، اقداماتی را برای رفع نیازهای واکسن در کشور انجام داد و موفق شد ظرف مدت 6 ماه واکسن را وارد کرده و با حمایت دولت در کشور تولید کند. شرکت های دانش بنیان . .

این فعال سیاسی اصولگرا ادامه داد: از این رو به مردم مصونیت اولیه و عمومی داده شد تا بتوانند از گسترش و پیشرفت این ویروس در کشور جلوگیری کرده و با کنترل دقیق ویروس از ورود این ویروس و در نهایت کاهش تعداد افراد جلوگیری کنند. قربانیان 700 نفر در روز به صفر می رسد.

وی گفت: علاوه بر تلاش دولت تدبیر و امید به دستور رهبر انقلاب، حرکت های مردمی تحت عنوان رزمایش معاوضه در حوزه کمک به نیازمندان و آسیب دیدگان این ویروس راه اندازی شد و موفق شد. قرار دادن ملت در کنار دولت با این حرکت بخشی از دردها و رنج های مردم درمان شد. دولت با تخصیص اعتبارات ویژه در تبصره 16 بودجه و امثال آن، میلیاردها تومان به خانواده هایی که نیازمند مایحتاج اولیه زندگی بودند کمک کرد.

ترقی تصریح کرد: با حمایت دولت از پزشکان و پرستاران و کمک به نیروهای جهادی برای ضدعفونی و واکسیناسیون در سراسر کشور، این اقدام امکان غلبه بر این ویروس و بازگرداندن آرامش به خانواده های داغدار را فراهم کرده است. از خانواده ها جلوگیری می کند و زمینه ارتباطات اجتماعی و سفر را فراهم می کند.

قائم مقام حزب متحد اسلامی افزود: امسال در عید شاهد هجوم مردم برای سفر بودیم که توانستند بخشی از تحریکات روحی مردم را برطرف کنند و به زندگی آنها رونق ببخشند. کسب و کار شروع شد، بازار رونق گرفت و مردم از انزوای اجتماعی خارج شدند.

  بررسی نهایی رتبه بندی معلمان از چه زمانی آغاز می شود؟ / 25 هزار میلیارد تومان شامل می شود

این فعال سیاسی اصولگرا یادآور شد: دولت همچنین توانست با تهیه 150 میلیون دوز واکسن، مردم را در برابر این ویروس واکسینه کند و با کمک به اقشار ضعیف جامعه، آسیب های ناشی از کرونا را جبران کند و آرامش و بهبود نسبی را در زندگی مردم به ارمغان آورد.

وی با اشاره به ارائه پرونده استعفای حسن روحانی به ستاد مبارزه با کرونا در قوه قضاییه از سوی کمیسیون بهداشت و درمان شورای اسلامی، افزود: گزارش مجلس نشان داد که دولت قبل در شناسایی این ویروس کند بوده است. ، نحوه برخورد و نحوه برخورد با وی و مشورت با افراد نخبه و متخصص در این زمینه مورد استفاده قرار نگرفت.

ترگی گفت: تعلل دولت قبل در واردات واکسن دلیل موجهی نداشت و در نتیجه این بی احتیاطی و کوتاهی، کسب و کار مردم تعطیل و فعالیت های اجتماعی روزمره با مشکل مواجه شد. اگر دولت مسئول امنیت جان مردم است.

یکی از اعضای شورای مرکزی حزب متحد اسلامی خاطرنشان کرد: در این مدت خسارات سنگینی به جان و مال مردم وارد شد که اگر این تعلل ها وجود نداشت این خسارت ها وارد نمی شد. بنابراین کسانی که در این مشکل دست داشتند باید پاسخگو باشند.

دیدگاهتان را بنویسید