هیچ محدودیتی برای خرید نان برای مردم وجود ندارد

13054 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، «محمد جلال» مشاور وزیر اقتصاد درباره آخرین اطلاعات و داده های مربوط به طرح یارانه نان هوشمند گفت: بیش از 96 درصد نانوایی های کشور به زیرساخت های کارتخوان هوشمند مجهز هستند. .

وی افزود: حدود 135 روز از شروع طرح می گذرد و در فاز اول طرح، تمامی نانوایی ها با توجه به عملکرد فروش نان ثبت شده در کارت هوشمند خود، در پایان هر شب به این زیرساخت مجهز می شوند. خوانندگان و از غرامت افزایش اجاره بها و دستمزد بهره مند می شوند و این یارانه در مرحله بعد بازپرداخت می شود.

مشاور وزیر اقتصاد خاطرنشان کرد: تاکنون فروش بیش از 9 میلیارد قرص نان برای این مدت در این سامانه به ثبت رسیده است که معادل نان مورد نیاز کل جمعیت جهان برای یک روز است.

جلال تصریح کرد: برآوردهای آماری بر اساس داده های به دست آمده نشان می دهد که انحراف در مصرف آرد برای تولید نان حدود 25 میلیون نفر در روز کافی است.

وی در گفتگو با شادا افزود: تاکنون بیش از 92 میلیون کارت بانکی منحصر به فرد سابقه خرید در سامانه داشته و به طور میانگین هر خانوار هر سه روز یک بار نان خریداری می کند.

مشاور وزیر اقتصاد تصریح کرد: حدود 38 درصد آرد خبازی در کشور برای تولید نان لواش، 25 درصد برای تولید نان تافتون، 25 درصد برای تولید بربری، 10 درصد برای تولید نان استفاده می شود. سنگک و 2 درصد برای تولید انواع نان.

جلال خاطرنشان کرد: برخلاف شایعات و اخبار کذبی که معمولا در برخی رسانه ها منتشر می شود، در این طرح محدودیتی برای خرید نان برای مردم وجود ندارد و نان در کشور برای هر نفر حدود 1000 تومان است.

  لزوم توجه نهادهای نظارتی به سهمیه بندی/ وقتی مخالفت های درون کمیته برخی نمایندگان در حمایت میدانی گم می شود

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید