واردات ذرت به ارزش 3.3 میلیارد دلار در سال 1400

تامین مواد اولیه دام و تزریق این مواد اولیه به بازار امروز به یکی از اولویت های اصلی وزارت جهاد کشاورزی تبدیل شده است، بنابراین این وزارتخانه به دنبال تثبیت بازار گوشت قرمز، مرغ، تخم مرغ و لبنیات است. .

دولت سیزدهم علاوه بر تامین مواد اولیه دام و تسهیلات کافی برای حمایت از دامداران و طیور، توزیع مواد اولیه دام از طریق بازار برای تمامی دامداران و توزیع مواد اولیه دام برای تامین دام را در دستور کار قرار داد. سرمایه گذاری برای کشاورزان و عشایر

در حال حاضر ذرت یکی از مواد اولیه اصلی دام مورد نیاز اکثر کشاورزان است. این محصول هم اکنون در سامانه بازار با قیمت کیلویی 12100 تن به فروش می رسد. دولت سیزدهم نیز در 10 ماه گذشته آن را وارد کرده است. در سال جاری مقادیری از این محصول وارد یا وارد کشور شده و در انتظار ترخیص در گمرک است تا کشاورزان برای تامین مواد اولیه مورد نیاز مشکلی نداشته باشند. میزان واردات ذرت در دولت سیزدهم از نظر ارزشی 85 درصد افزایش یافت به طوری که ایران در سال 1392 حدود یک میلیارد و 820 میلیون دلار صرف واردات ذرت برای تامین مواد اولیه دام کشاورزان کرد که در سال گذشته بالغ بر 3 میلیارد و 336 دلار بوده است. به یک میلیون دلار رسید. از سوی دیگر حجم واردات ذرت در دولت سیزدهم از نظر وزنی 53 درصد افزایش یافت به طوری که ایران در سال 1392 حدود 6 میلیون و 354 هزار تن ذرت برای تامین مواد اولیه دامی کشور وارد کرد که در وی در پایان سال گذشته به 9 میلیون و 739 هزار تن رسیده است.

  اعلام علت خاموشی تهران از طریق پیامک

واردات بیش از 4 میلیون تن دام از ابتدای سال به کشور وارد شده است

شرکت پشتیبانی امور دام کشور در سال گذشته موظف به خرید و تحویل 3.2 میلیون تن مواد اولیه دام بود، اما همچنان 5.9 میلیون تن حواله برای خرید مواد اولیه دام صادر کرد تا دامداران مشکل چندانی نداشته باشند.

اما امسال همانطور که محسن سلامی، مدیر عامل شرکت حمایت از حیوانات به ایران گفت، واردات تمام مواد اولیه دام از جمله ذرت هرگز متوقف نشده است، بنابراین از اوایل خرداد تاکنون نیم میلیون تولید شده است. و وارد کشور می شود. نگران تامین مواد اولیه دام نباشید. وی پیش از این گفت: شرکت پشتیبانی امور دام در دو ماهه نخست سال 3.5 میلیون تن مواد اولیه و 750 هزار تن سویا وارد کرده است، بنابراین روزانه 40 هزار تن مواد اولیه دامی وارد و در سراسر کشور توزیع می شود.

کمک به دام وجود دارد، به شایعات سایبری توجه نکنید

مجتبی عالی همچنین گفت: طی روزهای اخیر 30 هزار تن ذرت با نظارت سازمان مرکزی تعاون روستایی وارد کشور شده است. به گفته وی، سرمایه گذاری های انجام شده در حوزه دام از جمله کنجاله سویا، جو و ذرت مربوط به سرمایه گذاری های خریداری شده در فروردین و اردیبهشت است که بر اساس هنجار مصوب وارد سامانه می شود. عالی می گوید: در روزهای اخیر 9 هزار تن ذرت از بندر امیرآباد شمالی بارگیری شده است و کنجاله و جو روزانه از بنادر جنوبی بارگیری می شود و تمامی محموله های 4200 تنی مرغداران و دامداران در آینده به دست آنها می رسد. دو هفته.

  کدام گروه ها مشمول کاهش مالیات تکلیفی هستند؟

مدیرعامل اتحادیه دامداران گفت: در بنادر جنوب عملیات واردات و پاکسازی مواد اولیه ذرت و سویا در حال انجام است و دامداران به شایعات موجود در فضای مجازی مبنی بر کمبود مواد اولیه دام توجهی نکنند.

منبع: ایران

دیدگاهتان را بنویسید