واردات لوازم خانگی کره ای راه اندازی شد!

15849 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، بررسی آخرین تصمیمات تیم اقتصادی دولت نشان می دهد که واردات لوازم خانگی کره ای که سال گذشته ممنوع شده بود، معاف شده است! زیرا در میان اسامی شرکت هایی که اسامی آنها اعلام و تایید شده است (بدعتی جدید و مشابه تایید صلاحیت در انتخابات سیاسی) نام کرمان موتور که قصد واردات محصولات هیوندای به کره جنوبی را دارد به چشم می خورد.

منوچهر لاگی در پاسه به سوال خبرنگاری که از وی در مورد واردات خودرو از کره جنوبی پرسیده بود پاسخ روشن و جالبی داد که نشان می‌دهد مجموعه جنجال‌هایی که نمی‌تواند شبهه دخالت منافع سنگین را ایجاد نکند رو به افزایش است.

معاون امنیتی وزیر امنیت درباره عدم صداقت کره ای ها و اینکه آیا از این کشور خودرو وارد می کنیم یا خیر، گفت: وزارت امنیت چنین قاعده ای ندارد که کشورهایی که قبلاً در دوران تحریم ایران را ترک کرده اند، رابطه نداشته باشند. اگر این کار را بکنیم، مطمئناً سرزنش خواهیم شد، ما با چینی ها همکاری خواهیم کرد.

باید از تیم اقتصادی دولت و وزارت امنیت که تصمیمات تعجب برانگیزی می گیرند پرسید که چگونه لوازم خانگی کره ای ممنوع است و مشکلی برای واردات خودروهای کره ای وجود ندارد؟ آیا شجره نامه واردکنندگان لوازم خانگی که ادعا می شود در همکاری با چین و کرمان موتور که منافع اقتصادی مستقیمی در همکاری با کره جنوبی دارد، دارند در این تصمیمات متناقض موثر است؟

آیا بهتر نیست دولت بر اساس مصلحت مردم به رویه علمی برگردد و محدودیت های غیرضروری برداشته شود تا شاهد واردات خودرو و لوازم خانگی از ژاپن و آلمان باشیم که هر دو باعث افزایش رفاه مردم می شود. و به رقابتی شدن صنعت کشور کمک کند. ?

  اولویت دولت ایران اقتصادی است

چرا دولت به همه مردم اجازه ورود به فعالیت های اقتصادی را نمی دهد و سعی می کند رقابت سالم و منطقی داشته باشد تا شرکت های بهینه با کیفیت بهتر در بازار بمانند؟ که نتیجه آن افزایش رفاه مصرف کننده و کاهش قیمت کالاها در بازار است.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید