واریز یارانه های جبرانی به حساب مردم دو ماه قبل از اصلاح یارانه ها

گروه سیاسی – رجانیوز: سید جواد ساداتی نژاد به شبکه خبر گفت: بر اساس الزام قانونی در بودجه 1401 دولت باید روند تخصیص ارز ترجیحی را اصلاح کند، کارشناسان و نخبگان اقتصادی تشخیص دهند که ارز ترجیحی باید عادلانه در اقتصاد توزیع شود. اصلاحات ایران در این راستا به نفع مردم و عدالت در جامعه است.

ساداتی نژاد ادامه داد: ترویج یارانه ها و توزیع عادلانه آن حائز اهمیت است و در این راستا مردم باید اطمینان داشته باشند که دولت قبل از حذف یارانه کالاهای اساسی، قدرت خرید مردم را بازگرداند و غرامت لازم را به خانوارها پرداخت کند. انجام خواهد داد.

وی افزود: قبل از اجرای طرح اصلاح یارانه‌ها، دو ماه قبل، واریز جبرانی و افزایش قدرت خرید مردم بر اساس دهک‌ها انجام و به حساب‌ها واریز می‌شود و سپس نرخ آن تعیین می‌شود. تغییر کرد؛ بنابراین مردم ما نباید نگران این موضوع باشند.

وزیر جهاد کشاورزی در تشریح مشکلات ارز ترجیحی گفت: این ارز هم به بخش کشاورزی و هم به حوزه دام و طیور لطمه وارد کرده است، نتوانستند منصفانه از این ارز استفاده کنند.

ساداتی نژاد با بیان اینکه ارز ترجیحی باعث ایجاد بیماری های مزمن در اقتصاد ایران شده است، گفت: ارز ترجیحی باعث از بین رفتن بهره وری در صنایع غذایی، دام و طیور کشور شده است. دام و طیور از وجود ارز ترجیحی رنج می برند و تقاضای صنعتگران و تولیدکنندگان صنایع غذایی کشور حذف این ارز بود.

وی ادامه داد: ارز ترجیحی منجر به تقاضای رانت و فساد شده و موجب فساد گسترده در تامین مواد اولیه با بودجه خارجی شده است که باعث افزایش نرخ قاچاق به دلیل تفاوت قیمت ها و یارانه ها شده است. به مردم پرداخت می شود. «بعضی وقت ها سر سفره مردم کشورهای دیگر می رود.

  بهترین شرکت های سئو ایران کدام اند؟

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به افزایش قیمت جهانی مواد اولیه گفت: کمبود محصولات کشاورزی در خشکسالی و چالش حمل غلات و محصولات کشاورزی به دلیل بحران اوکراین از دلایل این افزایش قیمت است. .

دیدگاهتان را بنویسید