واریز یارانه های جبرانی به حساب مردم دو ماه قبل از اصلاح یارانه ها

گروه سیاسی – رجانیوز: سید جواد ساداتی نژاد به شبکه خبر گفت: بر اساس الزام قانونی در بودجه 1401 دولت باید روند تخصیص ارز ترجیحی را اصلاح کند، کارشناسان و نخبگان اقتصادی تشخیص دهند که ارز ترجیحی باید عادلانه در اقتصاد توزیع شود. اصلاحات ایران در این راستا به نفع مردم و عدالت در جامعه است.

ساداتی نژاد ادامه داد: ترویج یارانه ها و توزیع عادلانه آن حائز اهمیت است و در این راستا مردم باید اطمینان داشته باشند که دولت قبل از حذف یارانه کالاهای اساسی، قدرت خرید مردم را بازگرداند و غرامت لازم را به خانوارها پرداخت کند. انجام خواهد داد.

وی افزود: قبل از اجرای طرح اصلاح یارانه‌ها، دو ماه قبل، واریز جبرانی و افزایش قدرت خرید مردم بر اساس دهک‌ها انجام و به حساب‌ها واریز می‌شود و سپس نرخ آن تعیین می‌شود. تغییر کرد؛ بنابراین مردم ما نباید نگران این موضوع باشند.

وزیر جهاد کشاورزی در تشریح مشکلات ارز ترجیحی گفت: این ارز هم به بخش کشاورزی و هم به حوزه دام و طیور لطمه وارد کرده است، نتوانستند منصفانه از این ارز استفاده کنند.

ساداتی نژاد با بیان اینکه ارز ترجیحی باعث ایجاد بیماری های مزمن در اقتصاد ایران شده است، گفت: ارز ترجیحی باعث از بین رفتن بهره وری در صنایع غذایی، دام و طیور کشور شده است. دام و طیور از وجود ارز ترجیحی رنج می برند و تقاضای صنعتگران و تولیدکنندگان صنایع غذایی کشور حذف این ارز بود.

وی ادامه داد: ارز ترجیحی منجر به تقاضای رانت و فساد شده و موجب فساد گسترده در تامین مواد اولیه با بودجه خارجی شده است که باعث افزایش نرخ قاچاق به دلیل تفاوت قیمت ها و یارانه ها شده است. به مردم پرداخت می شود. «بعضی وقت ها سر سفره مردم کشورهای دیگر می رود.

  شرایط لازم برای اخذ تسهیلات تا سقف 5 میلیارد تن

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به افزایش قیمت جهانی مواد اولیه گفت: کمبود محصولات کشاورزی در خشکسالی و چالش حمل غلات و محصولات کشاورزی به دلیل بحران اوکراین از دلایل این افزایش قیمت است. .

دیدگاهتان را بنویسید