واریز 11 میلیون تومان به حساب معلمان مشمول رتبه بندی

2 تیر 1401 یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش از اجرای فرآیند ارزشیابی معلمان تا یک هفته دیگر خبر داد و طی این خبر تاکید کرد: دولت مردمی با پس نگرفتن لایحه ارزشیابی و موافقت با افزایش بودجه این لایحه با سه و نیم برابر، او در تلاش است تا وضعیت معیشتی معلمان را بازگرداند.

نوری کمی بعد دلیل تاخیر در اجرای فرآیند رتبه بندی را به دلیل مشمول نبودن تعداد زیادی از معلمان این قانون اعلام کرد، اما با تغییراتی که در قانون ایجاد شد، اکنون 810 هزار معلم مشمول قانون رتبه بندی می شوند. .

حدود 11 سال از شروع بحث رتبه بندی می گذرد، در دولت قبل 8 سال زمان برای اجرای آن وجود داشت، اما مشکلات بودجه و کمبود بودجه و عدم تلاش دولت باعث عدم امکان اجرای رتبه بندی معلمان شد. تکمیل شود و مطالبات فرهنگیان مسکوت ماند. بر اساس اعلام وزیر آموزش و پرورش رتبه اعتباری از 20 هزار میلیارد تومان در سه سال به 68 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است که امسال 38 هزار میلیارد تومان اضافه شده و اعتبار رتبه اکنون سه است و این نصف شد و تصویب شد. نوری گفت: برای اجرای قانون رتبه بندی در 18 ماه گذشته 38 هزار میلیارد تومان بین 850 هزار دستگاه فرهنگی توزیع شده است که چیزی از آن کم و زیاد نمی شود و انتظار داریم معلمان عزیز با علم به موضوع رسیدگی کنند.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص مبنای محاسبه و پرداخت معوقات گفت: در قانون اعمال رتبه بندی از 10 شهریور 1400 دیده شده و در جدول 9 قانون بودجه 38 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. آی تی. پس از تصمیمات بخشی از معوقات مربوط به اسناد بدهی خواهد بود. به گفته رئیس سازمان برنامه و بودجه، پرداخت ها بر اساس نیاز دولت انجام می شود.

  جدیدترین و موثرترین روش کاشت مو در سال 1401

وی افزود: دستور اجرایی رتبه بندی معلمان نهایی شده و برای بارگذاری مدارک لازم از 5 مرداد 1401 در اختیار همه معلمان قرار دارد و طبق برنامه ریزی ها رتبه بندی معلمان زمان بر است اما 45 روز طول می کشد.

واریز 11 میلیون تومان به حساب فرهنگیان مشمول رتبه بندی

نوری چندی پیش اعلام کرد که دولت با تلاش بی وقفه در حال اجرای نظام رتبه بندی است و در این راستا به زودی مبالغی به حساب معلمان مشمول این طرح واریز خواهد شد. از این رو سید مسعود میرکاظمی، رئیس سازمان برنامه و بودجه هفته گذشته اعلام کرد: از آنجایی که این فرآیند هنوز آماده نشده و مدتی طول کشید، با وزیر آموزش و پرورش به توافق رسیدیم تا مبلغی در این ماه و همچنین سایر -حساب ها پرداخت شود. و در صورت قطعی شدن احکام، رسید مابه التفاوت نیز باید پرداخت شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: این مبلغ به ازای هر نفر حدود یک میلیون تومان در ماه است. 6 ماه از سال قبل و 5 ماه در سال جاری است که جمعاً 11 ماه می شود. در این ماه حدود 11 میلیون تومان به حساب واریز می شود تا راه حل ها آماده شود، بلافاصله نسبت به پرداخت مطالبات گذشته و پرداخت های ماهانه طبق سقف بودجه اقدام می کنیم و در تلاش هستیم انشالله در این ماه این پرداخت را انجام دهیم. دادن

قاسم احمدی لشکی معاون حقوقی و پارلمانی وزیر آموزش و پرورش در گفت و گو با «ایران» درباره روند اجرای ارزشیابی معلمان توضیح داد: خوشبختانه ارزشیابی معلمان در حال حاضر به مرحله عملیاتی رسیده و سامانه معرفی مشخصات معلمان و مستندات ایجاد شده است. برای سرعت بخشیدن به این روند. معلمان محترم اطلاعات لازم را در سامانه وارد کرده و پس از اتخاذ تصمیمات نهایی، احکام صادر خواهد شد.

  صدور مجوز برای ثبت نام مجدد نامزدهای ریاست جمهوری عراق

وی در ادامه تاکید کرد: بخش بزرگی از اقدامات را انجام داده ایم و نحوه اجرای آن را مدیران آموزش و پرورش استان و شهرستان در آنجا توضیح خواهیم داد.

معاون حقوقی و پارلمانی وزیر آموزش و پرورش درباره برگزاری رتبه بندی پس از 11 سال گفت: جرقه رتبه بندی در سال 1389 زده شد، سپس تاکید شد که طبق سند تحول اصلی، اجرای رتبه بندی فرهنگیان آغاز شود. با اقدامات لازم، اما متأسفانه قبل از آن به دلایل زیادی شاهد عدم تحقق آن بودیم. الان دولت فعلی و جناب آقای دکتر نوری اجرای رتبه بندی را با جدیت دنبال کرده اند تا انجام شود که نتیجه آن را تا یک ماه آینده خواهید دید.

لشکی اقدامات فراوان دولت فعلی در خصوص معلمان را برشمرد و گفت: در حوزه خدمت رسانی به معلمان کارهای بزرگی انجام شده است. مثلاً بیمه معلمان بیمه با کیفیت نبود، به این صورت که گروه کار بیمه را انجام می داد و معلمان به خاطر آن تحقیر می شدند. اخیراً بیمه معلمان تغییر کرده است، یعنی ما از معلم بیمه مضاعف می گیریم و دولت دو برابر به آنها می دهد. معلمی که الان به رشته های پزشکی و بیمارستان ها می رود قطعا با فضای متفاوتی مواجه می شود و این کار بزرگی است.

وی درباره برنامه های رفاهی معلمان توضیح داد: وزیر آموزش و پرورش در حوزه رفاه معلم به دنبال این موضوع است و می خواهد مانند میزان کمک هایی که در مناسبت های مختلف داده می شود آن را اجرا کند و گفتند خیلی زیاد است اما خیر. بیش از یک بار آن را داده است و وزیر اصرار دارد و باید محقق شود. در خصوص ساماندهی صندوق ذخیره معلمان نیز اتفاقاتی رخ داد و کارهای جدیدی انجام شد. الان هیئت مدیره صندوق ذخیره معلمان تغییر کرده است و ما به دنبال تغییر آیین نامه در آنجا هستیم تا برای همکاران هم کاری داشته باشیم نه اینکه معلم بازنشسته شود یا فوت کند.

  سناتور آمریکایی دستیار کلینتون را مورد تجاوز جنسی قرار داد

معاون حقوقي و نماينده مردمي وزير آموزش و پرورش در پاسخ به اين سوال كه چه مقدار از پول تخصيصي به صندوق برگشت خورده است، گفت: بخش زيادي از آن برگشت داده شده است و از مركز محترم و قوه قضائيه تشكر مي كنم. انجام این کار . منظورم عدد دقیق نیست که بگویم. اما اینکه مجرمان قبلاً در زندان هستند و مانند دیگران فرار نکرده اند، مشخص است که کار جدی است.

بالاخره به گفته یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش; تبصره 3 ماده 4 مقرر می دارد که آموزش و پرورش شیوه نامه ای را که در دو روز گذشته تهیه شده است تهیه و در جلسه ای با سازمان های برنامه و بودجه و امور اداری و کارگری این شیوه نامه نهایی و به استان ها ابلاغ می شود. برای اجرا . اکنون هیئت های حسابرسی بر اساس قانون تشکیل شده و رتبه بندی وارد مرحله اجرایی اصلی در آموزش و پرورش شده و اجرای آن از سی و یکم شهریور ماه 1400 آغاز می شود.

منبع: روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید