واقعا متوجه نشدی یا نفهمیدی؟!

گروه سیاسی رجانیوز: یکی از سایت های غربی در تشبیهی عجیب و اشتباه خواستار احقاق حق عوامل جنایتکار در اغتشاشات اخیر شد.

من گزارش میدم رجانیوزعصر ایران در مطلبی با عنوان «دو واقعه سیاسی-حقوقی در غرب و یک سوال از دستگاه قضایی: چگونه به دستگیرشدگان رأی خواهید داد؟» نوشت: چند سال پیش یکی از شهروندان یکی از کشورهای غربی در یک سیاستمدار بلندپایه رسمی تخم مرغی انداخت و روی کتش خورد. ضارب به دادگاه معرفی شد و قاضی این حکم را صادر کرد: اصل عمل این شهروند یک حرکت اعتراضی است و اعتراض حق همه است و نمی توان شخص را برای اعتراض مجازات کرد. اما از آنجایی که تخم مرغ روی کت این مقام سیاسی را لکه دار کرد و باعث ضرر شخصی وی شد، مهاجم موظف شد هزینه شست و شوی کت را طبق قیمت روز خشک شویی بپردازد (ببخشید نام کشور یادم نیست). ).

چند روز پیش در بریتانیا یک دانشجوی جوان به سمت پادشاه آن کشور و همسرش تخم مرغ پرتاب کرد. او در هنگام حمله فریاد زد: این کشور بر روی خون بردگان بنا شده است. هیچ یک از تخم ها به آنها برخورد نکرد. پلیس او را دستگیر کرد و در همان شب به شرطی آزاد شد که همیشه بیش از 500 متر از شاه فاصله داشته باشد و تخم مرغ به اماکن عمومی نیاورد. البته این جوان خوش شانس بود که تخم مرغ ها لباس پادشاه و ملکه را لکه دار نکردند وگرنه باید هزینه لباسشویی را می پرداخت!

  چند نفر در دریاها و رودخانه ها جان باختند؟

هدف از نوشتن این دو مثال طبیعتاً تمجید و تبلیغ غرب نیست. من به خوبی می دانم که همین غربی ها در ارتکاب اعمال غیرقانونی علیه کشورهای جهان سوم راه درازی در پیش دارند، اما به هر حال آنچه در داخل مرزهای خود انجام می دهند در بسیاری از موارد می تواند آموزنده باشد. غربی ها دریافته اند که برای تداوم و بقای نظام های سیاسی آن ها، باید به طور واضح و اجتناب ناپذیر روابط بین ملت و دولت را از طریق قوانین و قواعد قانونی اداره کنند.

یکی از قواعد حقوقی که مورد قبول وکلا است «تفسیر به نفع متهم» است. بر این اساس، قاضی باید در رسیدگی به پرونده، حتی الامکان همه وقایع را به نحوی که به نفع متهم و مطابق برائت او باشد تفسیر کند، مگر اینکه دلیل بسیار محکم و مصون از آن را رد کند. تفسیر .

از قوه قضائیه انتظار می رود در رسیدگی به پرونده های مربوط به حوادث اخیر کشور در دام مرگ جویان و تندروهای سیاسی نیفتد و به قضات خود یادآوری کند که مقدمه همه رسیدگی ها این است که «اصل اعتراض حق همه شهروندان است. “. بنابراین ابزار ابراز اعتراض، نه «سلاح نظامی» و «تبلیغ علیه نظام» که صرفاً وسیله اعتراض به شمار می رود و مثلاً شعار نویسی.

روی دیوار عمل اعتراضی تلقی می شود که جرم نیست اما خسارت وارده به دیوار باید توسط مرتکب جبران شود. البته ناگفته نماند که حمل و استفاده از سلاح سرد و گرم و همچنین اقدامات علیه سلامت جسمانی افراد را نمی توان در این تعریف گنجاند، اما در سراسر جهان حاملان غیرقانونی سلاح و آسیب رساندن به مردم هستند. به شدت برخورد کرد

  حمله سایبری به زیرساخت های شهرداری تل آویو

«العدل مبنای عدالت است» و امروز دستگاه قضایی می تواند با تصمیم گیری های عادلانه و با رعایت ضوابط و اصول حقوقی مانند تشخیص حق اعتراض، اصل توجیه، تفسیر به نفع متهم و حاکمیت. دارا، تفسیر مضیق قوانین، فرض عدم اطلاع از نیت سوء دستگیرشدگان با توجه به عنصر معنوی جرم، باید در صدد تقویت مبنای مالکیت برآید و یا در جهت مخالف حرکت کند و مرتکب شود. یک تخلف عمدی

یک بار دیگر بیانیه مشکل ابتدای متن را بخوانید: «دو واقعه سیاسی-حقوقی در غرب و یک سؤال از دستگاه قضایی: چگونه به دستگیرشدگان رأی خواهید داد؟».

نویسنده از پرتاب تخم مرغی که هیچ کس نخورده و حکم صادر شده برای آن در یک کشور خاص غربی را برای مقصر دانستن «جلادان، سخت گیران و مردم» و این که عمدتاً حکم اعدام و شورش، جنگ و فساد در کشور نمونه های فردی دارد و ربطی به مثلا پرتاب تخم مرغ ندارد.

در همین کشورهای اروپایی و آمریکایی با “متهم خالص” به وحشیانه ترین شکل برخورد می کنند یا حتی افراد بی گناه را به ظن حمل سلاح و تروریست بودن می کشند یا شکنجه و برای مدت طولانی بازداشت می کنند. بنابراین، اگر فرض کنیم روایت اعتراضی جدا از شر و خرابکاری، جنایت، قتل، ارعاب مردم و تهدید به تعطیلی است، چرا باید سایتی که با طرح شورش غرب همسو است، دو موضوع جداگانه را با هم مخلوط کند؟! چرا نویسنده بر اساس تقاضای مجازات شهدای متهم بیش از شصت شهید امنیتی و مردم عادی که در دست شورشیان و تروریست ها نبوده اند، متن را تصحیح نمی کند و سپس معترضان عادی را حذف می کند؟ یا کسی خواستار اعدام معترضان عادی بود؟! خوب اگر راست می گفتند علاوه بر حمایت از یاغیان، شهدای مظلوم را برای حفظ امنیت و خانواده های داغدارشان سنگسار می کردند یا شهدای شاهچراغ را که به ناحق در اثر یاران آشوب و شجاعت کشته شدند. از تروریست ها

  ایران و سوریه در یک قلعه هستند

منبع: کاهان

دیدگاهتان را بنویسید