وام منت چندر گاز به عشایر

13689 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، عباس پاپی زاده، رئیس سازمان امور عشایر ایران از پرداخت 100 تا 200 میلیون تومانی در قالب «کارت رنجر» به عشایر خبر داد و گفت:

  • 66 هزار کیلومتر راه عشایری در کشور داریم که به دلیل صعب العبور بودن مسیرها همیشه با مشکل مواجه است و متاسفانه در برخی مناطق همچنان تعداد زیادی مسیر رودخانه ای به صورت کابلی و گرگ وجود دارد. کل اعتبار راه های عشایری در سال گذشته 23 میلیارد تن بود که خوشبختانه امسال به بیش از 2000 میلیارد تن افزایش یافته است و این نوید را می دهد که بتوانیم تحول اساسی در راه های عشایری ایجاد کنیم. بانک ها این رقم را در 5 روز برای خود ایجاد می کنند!
  • وزارت جهاد کشاورزی تصمیمات خوبی گرفته است از جمله تسهیلات لازم برای خرید علوفه که امروز 20 هزار میلیارد تن دام و طیور برای کشور در نظر گرفته شده که در تاریخ بی سابقه است.
  • جامعه عشایری بیش از 11 هزار شهید تقدیم نظام و انقلاب کرده است و هفته آینده اولین کنگره ملی شهدای عشایر کشور در چهارمحال و بختیاری فرصتی برای یادآوری از ایثار و فداکاری جامعه عشایری است.
  • با وجود اینکه عشایر کشور 2 درصد جمعیت کشور را تشکیل می دهند، 25 درصد گوشت قرمز و بسیاری از لبنیات و 35 درصد صنایع دستی کشور را تولید می کنند.

در خصوص اظهارات پاپی زاده که می توان او را مدیری با پرونده های نامشخص دانست، مشخص نیست با کدام سوابق به چنین سمتی منصوب شده است، ذکر مواردی ضروری است.

  1. ارزش دو هزار میلیارد تومانی 70 میلیون دلار و بیشتر از توجه به عشایر است که نشان از بی توجهی و تمسخر عشایر دارد چرا که بار این قشر زحمتکش در تامین امنیت غذایی کشور بی نظیر است که خود پاپی زاده نیز به آن اذعان دارد. با در نظر گرفتن هزینه ساخت راه اصلی 35 میلیارد تن در هر کیلومتر (حدود 25 میلیارد تن در سال 1377) با 2000 میلیارد تن، تنها 57 کیلومتر راه می توان ساخت و در 66000 کیلومتر باقی مانده تغییر چندانی ایجاد نمی شود.
  2. بیست هزار میلیارد تومان حتی اگر در تاریخ ایران بی نظیر باشد که در مظلومیت و بی توجهی عشایر مورد غفلت قرار نگرفته است، ۷۰۰ میلیون دلار ارزش دارد و ارزش آنتن تلویزیون برای نمایش را ندارد.
  3. جامعه عشایری با 2 درصد جمعیت کشور حدود 5 درصد شهدا را تقدیم کردند که نشان از ایثارگری آنها دارد.
  4. 2 درصد جمعیت عشایری ایران با 25 درصد گوشت قرمز و 35 درصد صنایع دستی با وام 100 تا 200 میلیون تومانی که به معنای واقعی کلمه چند غاز است، چه اشتراکاتی دارند؟ چرا نوشته شده که به عشایر غیور کشور توهین کتبی می شود؟ چرا جهاد کشاورزی با واردات گوشت گوسفندی خارجی قیمت گوشت گوسفندی را سرکوب می کند و منبع درآمد آنها را خشک می کند اما وام 100 تا 200 میلیون تنی که مشخص نیست در نهایت چقدر پرداخت می شود، باری بر دوش عشایر گذاشته است. ? در حالی که گوشت تولیدی عشایر ایرانی ارگانیک و یکی از مرغوب ترین نژادهای دنیاست، اگر در بازارهای بین المللی به فروش برسد، خرید آن بیش از 15 دلار است اما در ایران 5.5 دلار قیمت دارد.
  رژه نیروهای مسلح در سراسر کشور

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید