واکسیناسیون دانش آموزان اجباری نیست

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: تلاش می کنیم دانش آموزان را با رویکرد اقناعی و نه اجباری واکسینه کنیم.

به گفته رجانیوس؛ صادق ستاری فرد در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه دانش آموزان هیچ اجباری در قبال واکسیناسیون ندارند، گفت: ما هیچ اجباری در قبال واکسیناسیون دانش آموزان نداریم. ما تلاش می کنیم دانش آموزان را با رویکردی متقاعدکننده و نه اجباری واکسینه کنیم. وزارت بهداشت مسئول واکسیناسیون کودکان است. این کامل است و سیاست آینده این است که کودکان زیر 12 سال را واکسینه کنند.

او گفت: من و شما واکسینه شده ایم، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که مایکرون را دریافت نکنیم. وزارت بهداشت مسئول واکسیناسیون کودکان و نوجوانان است.

ستاری فرد تاکید کرد: طبق دستور ستاد مبارزه با کرونا در هر استان، مدارس شهرهای دارای وضعیت قرمز می توانند به صورت ترکیبی (حضوری) فعالیت کنند. ممکن است مدارس ابتدایی بیشتر مجازی باشند زیرا دانش آموزان واکسینه نمی شوند، اما مدارس متوسطه باید حضوری فعال باشند زیرا باید در آخرین امتحانات سراسری شرکت کنند. در حالی که درصد بیشتری از دانش آموزان دبیرستانی واکسینه می شوند، مقامات آموزش و پرورش استان بر اساس نیاز منطقه خود تصمیم می گیرند.

  چرا احیای برجام برای اروپا ضروری است؟

دیدگاهتان را بنویسید