واکنش آمریکا به هدف قرار دادن فرودگاه ابها

مشاور امنیت ملی کاخ سفید خشم واشنگتن را از حمله به فرودگاه ابوظبی عربستان سعودی ابراز کرد و گفت که عاملان این حمله پاسخگو خواهند بود.

به گزارش رجانیوس، جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز پنجشنبه از حمله به فرودگاه ابها عربستان ابراز خشم کرد.

به گزارش وب سایت کاخ سفید، سالیوان حمله سعودی ها به پهپاد ارتش مردمی یمن در فرودگاه را محکوم کرد و گفت واشنگتن به همراه ریاض و سایر متحدان بین المللی، عاملان این حمله را مورد بازخواست قرار خواهند داد.

در بیانیه مشاور امنیت ملی آمریکا «حمله به اعراب در عربستان سعودی» که «هوتوها مسئولیت آن را بر عهده گرفتند» به شدت محکوم شد.

همانطور که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا دیروز در دیدار با ملک سلمان، پادشاه عربستان سعودی تاکید کرد: ما متعهد به حمایت از عربستان سعودی برای دفاع از مردم و کشورمان در برابر این حملات هستیم.

یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: صبح امروز (پنجشنبه) یک پهپاد یمنی یک پایگاه نظامی کلیدی در فرودگاه ابها عربستان را با پهپاد کاسف کی 2 هدف قرار داد.

وی با اعلام دقیق بودن این حمله، توضیح داد که فرودگاه ابوها یکی از فرودگاه هایی است که برای عملیات نظامی علیه یمن مورد استفاده قرار می گیرد.

فرودگاه ابها در مجاورت پایگاه هوایی ملک خالد در کامیس مشیط یکی از فرودگاه هایی است که بیشتر حملات هوایی ائتلاف سعودی علیه یمن در آن انجام می شود.

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در هفته‌های اخیر در واکنش به ادامه جنگ و محاصره یمن، چندین عملیات پهپادی و موشکی را علیه عربستان سعودی و ابوظبی انجام داده‌اند و اعلام کرده‌اند که تا پایان جنگ در یمن ادامه خواهند داشت.

  تور شبانه پایگاه اطلاع رسانی پروانه رجا نمایش داده شد

دیدگاهتان را بنویسید