واکنش اهل سنت به هتک حرمت حرم رضوی

اهل سنت در واکنش به هتک حرمت حرم امام رضا (ع) و نمازگزاران رضوی در ماه مبارک رمضان این حادثه را محکوم کردند و جریان های تکفیر وهابی را دشمنان واقعی اسلام خواندند.

به گزارش رجانیوس، در سومین روز از ماه مبارک رمضان فردی با سلاح سرد (چاقو) به 3 نفر از طلاب حوزه علمیه در صحن پیامبر اعظم(ص) حرم رضوی حمله و او را مورد ضرب و شتم قرار داد. مهاجم بازداشت و مجروحان به بیمارستان منتقل شدند. یکی از روحانیون فوت کرد.

به گفته فرماندار مشهد، ضارب تحت تاثیر جریانات تکفیر این جنایت را انجام داده است.

اهل سنت در واکنش به هتک حرمت حرم امام رضا (ع) و نمازگزاران رضوی در ماه مبارک رمضان این حادثه را محکوم کردند و جریان های تکفیر وهابی را دشمنان واقعی اسلام خواندند.

مولوی نذیر احمد سلام; نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری جنایت تکفیری ها در حرم رضوی را محکوم کرد و گفت: اهانت به حرم رضوی و نمازگزاران در ماه مبارک رمضان از نظر هر مسلمان و یا مسلمانی بشدت محکوم است. نه – وجدان مسلمان. ما از مسئولان می خواهیم هر چه سریعتر این جنایتکاران را مجازات کنند.

هدف اصلی سران تکفیر ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی است

استاد لقمان محمدیان امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: حادثه خونین همکاری با سه روحانی جلیل القدر، جهادگر و علمای مخلص مشهدی در سومین روز از ماه مبارک رمضان در حرم امام رضا (ع) به قول تکری انسان نادان و متوهم بسیار دردناک است.

وی افزود: شهادت و مجروح شدن این عزیزان را در خدمت مقام معظم رهبری و خانواده محترمشان تبریک و تسلیت می گوییم و به رهبران تکفیری اعلام می داریم که اینجا ایران اسلامی است، سرزمین وحدت، برادری، وحدت، صداقت، عزت، شجاعت و شهادت.»

امام جمعه اهل سنت بیجار ادامه داد: اینجا سرزمین حاکمیت قرآن کریم است، بدانید که مردم مسلمان ایران اسلامی در پناه کلام الله همواره راه برادری و عزت را ادامه خواهند داد.

ماموستا محمدیان گفت: لازم است دعوت شدگان با اشاره به اصل وحدت ایمان و اسلام سعی در تنویر افکار عمومی نسبت به خطرات تکفیر و هذیان های آن داشته باشند و مردم را از خطرات این فرقه متوهم آگاه کنند. برادری.”

  چرا دولت از افراد مشهور مالیات نمی گیرد؟

وی با تاکید بر اینکه هدف تکفیری ها ایجاد تفرقه بین ائتلاف شیعه و سنی است، گفت: دشمنان انقلاب باید بدانند که یکی از اهداف اصلی انقلاب اسلامی ایجاد وحدت بین شیعه و سنی است که اختلافات بیشتر خواهد شد. .

حادثه مشهد نشان دهنده خوی وحشی گری تکفیری است

معلم مصطفی محمودی گفت: از نیروهای امنیتی می خواهم آنها را شناسایی کنند و اجازه تکرار این جنایت را ندهند.

وی ادامه داد: تکفیرهای خطرناک و اسلام را نمی شناسند، زیرا امروز شنیدم یکی از عناصر تکفیر به روحانیت دوست و برادر ما حمله کرده و عده ای را مجروح و کشته است.

وی ادامه داد: می خواهم بگویم این تکفیر و همه تکفیرها متعلق به جریان خاصی است.

امام جمعه پیرانشهر افزود: دولت ما باید جامعه را از وجود این تکفیرها پاک کند و جامعه اسلامی را از شر آنها مصون کند.

ماموستا محمودی افزود: از قوه قضائیه می خواهیم که سریعا آنها را مجازات کند زیرا این تکفیرها برای جهان و بشریت خطرناک است.

وی گفت: این افراد از راه راست منحرف شده اند و کشتار مسلمانان را جهاد می دانند.

وی گفت: در قرآن آمده است که هرکس انسانی را بی دلیل بکشد خطاکار است و هیچکس حق ندارد دیگری را بکشد.

حادثه حرم امام رضا (ع) باعث تأثر و اندوه همه ایرانیان شد

مامست محمد امین رستی، امام جمعه موقت سنندج نیز جنایت تروریستی در حرم مطهر امام رضا (ع) را محکوم کرد و گفت:

وی گفت: ضمن عرض تسلیت و آرزوی سلامتی برای مجروحان و تسلیت به خانواده شهید والامکام حجت الاسلام والمسلمین اصلان، این اقدام جنایتکارانه گروه های تروریستی در حرم امام رضا (ع) را به شدت محکوم می کنیم. مانند).”

یک عالم برجسته اهل سنت استان کردستان گفت: این فاجعه بزرگ و نگران کننده که همه شیعیان و مسلمانان اهل سنت کشور به ویژه مردم کردستان را غمگین و متاثر کرده است، هشداری بود که باید از تکرار این اقدامات جلوگیری شود. اقدام تروریستی باید به شدت مجازات شود.

وی افزود: همه مردم استان کردستان را با شدیدترین لحن این جنایت هولناک را محکوم خواهیم کرد و از همه مدافعان نظام و اسلام می خواهیم که برای محکومیت این اقدام لحظه ای سکوت نکنند تا افکار تروریستی و شیطانی آنان را محکوم کنند. اعمال برای جهانیان روشن می شود».

  ساعت کاری بانک ها یک ساعت کاهش یافت

ماموستا روستی گفت: امیدواریم با تلاش و پیگیری مجدانه مسئولان، مجازات طراحان و عاملان این جنایت شنیع به سرعت و با جدیت در دستور کار قرار گیرد و اقدامات لازم برای جلوگیری از تکرار آن انجام شود. این تراژدی های غم انگیز. .

اقدامات اخیر گروه های تکفیر از منظر بشریت محکوم شده است

ماموستا عبدالرحمن هدی امام جمعه بانه با محکومیت شهادت حجت الاسلام والمسلمین اصلان و مجروح شدن دو روحانی و جهادگر برجسته دیگر در مشهد مقدس گفت: وجدان همه بشریت او را محکوم می کند.

وی با امید به اینکه خداوند متعال انتقام خون این شهید عزیز را بگیرد، گفت: مایه تاسف است که مزدوران ضدانقلاب در ماه مبارک رمضان با زبان روزه، روحانیون بی گناه را به خاک و خون کشیدند. آیا به این جنایتکاران می گویند مردم، مگر نه؟

عالم برجسته اهل سنت می گوید: در اقدام اخیر عناصر کور تروریستی بی احترامی به حرم مطهر امام رضا (ع) و مجروح و کشته شدن روحانیون در این مکان مقدس با حمله مسلحانه هیچ بهانه ای وجود ندارد و از مسئولان امر انتظار می رود قاطعانه برخورد کنند. با این تکفیرها و تحرکات تروریستی اقدامات پیشگیرانه برای حفاظت و امنیت نمازگزاران انجام دهند و از مجازات عاملان این جنایت هولناک غافل نشوند.

ماموستا خدایی گفت: اینجانب به نوبه خود حادثه حرم امام رضا (ع) را به خانواده این شهید روحانی صمیمانه تسلیت عرض می کنم و از خداوند متعال برای مجروحان شفای عاجل مسئلت دارم.

حادثه حرم امام رضا (ع) اقدامی کور و مطابق با افکار تروریست ها بود

ماموستا مصطفی شیرزادی امام جمعه مریوان با محکومیت شدید جنایت ننگین در حرم امام رضا (ع) گفت: خدمت و شهادت یکی از این بستگان را به جامعه روحانیت تسلیت عرض می کنیم. البته این جنایات جز با اراده و چراغ سبز دولت استکباری آمریکا و صهیونیست خون آشام از سوی گروه های تکفیری و خودخوانده ها و نوکران استکبار جهانی صورت نمی گیرد.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

وی با بیان اینکه جنایت تروریست ها در شهادت مسلمین به ویژه روحانیت مدافع نظام پدیده جدیدی نیست و این جنایات و جنایت ها همیشه اتفاق افتاده است، گفت: اسلام مکتب شهادت است و آرزوی شهادت در خون و فکر همه ما دانشمندان است و تحت هیچ شرایطی از دفاع از انقلاب و رهبری کوتاه نخواهیم آمد.

یکی از علمای برجسته اهل سنت استان کردستان، شهادت و مجروح شدن اخیر روحانیون در مشهد مقدس را اقدامی کور در راستای افکار تروریست ها دانست و به یقین به اندازه قطره ای از خون مبارکش به نفعش پیدا شد. و حمایت می کنند و اکنون تمام ملت آزادیخواه ایران به ویژه کردهای مرزی خواهان برخورد با عاملان آن هستند.

وی در ادامه با یادآوری اینکه راه شهدا به دنیا دنیاست، یادآور شد: عاملان این جنایت تروریستی با افکار نادرست و دل های کثیف و کثیف تحمل حفاظت علمای دین از نظام و اسلام را ندارند و مانند مشهد اخیر. حادثه مسلمانان، خون خود را ریختند و به اماکن مقدس مسلمانان شیعه و سنی رفتند. حرم مطهر امام رضا (ع) بی احترامی و توهین است.

ماموستا شیرزادی با اشاره به اینکه این حادثه تلخ و ناگوار توسط هر انسان عاقل و آزادی خواه محکوم شد و همه اهل سنت خون و جایگاه روحانیون جهادگر مشهد را به شدت محکوم و حمایت می کنند، تاکید کرد: مقصر اصلی این جنایت ما هستیم.

مولوی عبدالرحیم ریگیان پور امام جمعه اهل سنت میرجاوه نیز در این هتک حرمت به امام هشتم گفت: ما از قوه قضائیه می خواهیم با قاطعیت در قبال هرکسی که به وحدت، همبستگی و برادری مردم شیعه و سنی در این منطقه از کشور لطمه می زند و امنیت آنها را خدشه دار می کند، به عدالت اسلامی برخورد کند.

مولوی عنایت الله رسولی زاده امام جمعه اهل سنت سرباز نیز با محکومیت این جنایت گفت: این جنایت محکوم به فناست، دشمنان به دنبال ایجاد تفرقه بین مذاهب و ملت های اسلامی هستند اما ملت هوشیار ایران اسلامی هرگز اسیر این گونه توطئه ها نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید