واکنش کنعانی به حذف ایران از کمیسیون زنان

گروه بین الملل رجانیوز: ناصر خانانی سخنگوی وزارت امور خارجه تصویب قطعنامه غیراجماعی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران در اجلاس شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد (ECOSOC) را امری سیاسی دانست. اقدامی بدون مبنای قانونی برخلاف منشور و ایجاد رویه غلط در این نهاد بین المللی، اقدام دولت آمریکا را به شدت محکوم کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: ایران در ده سال گذشته (از سال 1390) به مدت دو دوره و در انتخابات سال گذشته با حداکثر آرا (1390) عضو کمیسیون وضعیت زنان بوده است. 43 رای “مخالف” از 54 عضو ECOSOC) برای سومین بار این موسسه را تصاحب کرد. این اقدام مغرضانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، تلاشی برای تحمیل مطالبات سیاسی یکجانبه و نادیده گرفتن روند انتخابات در نهادهای بین المللی است.

سخنگوی آژانس دیپلماسی اعلام کرد؛ محروم کردن کمیسیون زنان از عضویت قانونی بدعت سیاسی، بی اعتبار کردن این سازمان بین المللی و ایجاد یک رویه یک جانبه برای سوء استفاده از نهادهای بین المللی در آینده است. و مضحک است که رژیم جعلی اسراییل با سابقه سیاه جنایت سازمان یافته علیه ملت مظلوم فلسطین، با حمایت آمریکا، یکی از اعضای کمیسیون وضعیت زنان محسوب شود.

کنعانی با اشاره به تلاش های گسترده و طولانی مدت آمریکا برای بی ثبات کردن ایران و نقش این کشور در نقض فاحش حقوق ملت ایران، گفت: دولتی که ناقض بزرگ حقوق ملت ایران و حقوق زنان بوده است. جامعه و از ابتدای انقلاب اسلامی ایران تاکنون از هیچ گونه اقدام خصمانه علیه حقوق و منافع ملت ایران دریغ نکرده است، چگونه اکنون مدعی حمایت از حقوق زنان ایرانی شده است؟ بی‌تردید آمریکا نمی‌تواند با اعمال تحریم‌های چند دهه‌ای یکجانبه با باج‌خواهی از جمهوری اسلامی ایران، نقض گسترده حقوق ملت به‌ویژه زنان ایران را سرپوش بگذارد.

  نگاهی متفاوت به مراسم اجلاس آستانه در تهران + فیلم

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: جمهوری اسلامی ایران در چهل سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی دستاوردهای بزرگی در عرصه پیشرفت زنان داشته است و بدیهی است که زنان ایرانی در مسیر پیشرفت و پیشرفت مبتنی بر ادامه خواهند بود. ارزش های ایرانی اسلامی

کنعانی در پایان گفت: از 25 کشور عضوی که به طرق مختلف از این قطعنامه حمایت نکردند و به آن رای مثبت ندادند تشکر می کنیم و شکی نیست که اقدام آمریکا در چشم ملت بزرگ است. . ایران و در بارگاه وجدان های بیدار و حکومت، جهان مستقل محکوم و غیر قابل قبول است.

دیدگاهتان را بنویسید