ورود بلاروس به جنگ اوکراین؟

به گزارش تحریریه، اوراسیا پست در تحلیلی می نویسد، سامانه پدافند هوایی بلاروس در هفته آخر سال 2022 دو فروند موشک شلیک شده از سوی اوکراین را در خاک خود ساقط کرد و در نتیجه موجی از واکنش ها در مورد اشتباه محاسباتی نیروهای اوکراینی و یا آنها به وجود آمد. اقدام عمدی به منظور درگیر شدن بلاروس در جنگ اوکراین شروع به رشد کرد.

واقعیت این است که اگر چه جمهوری بلاروس بیشترین تعاملات نظامی-سیاسی با روسیه را در میان کشورهای پس از فروپاشی شوروی دارد، اما هرگز مستقیماً در اقدامات نظامی روسیه در جاهای دیگر دخالت نداشته است. از جمله می توان به جنگ در گرجستان، حضور نیروهای روسیه در سوریه و جنگ در اوکراین اشاره کرد.

سیاست جمهوری بلاروس این است که با توجه به موقعیت جغرافیایی خود بین روسیه و اتحادیه اروپا، تلاش خواهد کرد تا اطمینان حاصل کند که سرزمین خود هرگز وارد درگیری نظامی نشود و همیشه گزینه ای برای انجام مذاکرات صلح باقی بماند.

پوتین پشت دیکتاتور بلاروس ایستاده است - ما باید در کنار مردم او تپه بایستیم

اما واقعیت دیگر این است که برخی از نیروها در اوکراین با گسترش میدان نبرد سعی در افزایش فشار بین المللی علیه روسیه دارند. تاکنون نیروهای اوکراینی به بهانه نقص در پدافند هوایی، موشک یا خمپاره به خاک مولداوی، لهستان و بلاروس وارد کرده اند که در برخی موارد منجر به آسیب جدی به برخی تأسیسات و زیرساخت ها شده است، اما با نگاه غرب. و ناتو در بررسی این موارد شکست خورد.

پوتین در آخرین روزهای سال 2022 با سفر به مینسک، پایتخت بلاروس، بخش دیگری از پروژه بزرگ تقریب و ادغام دو دولت را انجام داد. مقامات بلاروس به خوبی از رویکرد غرب در قبال این کشور آگاه هستند و می دانند که تحریم های اعمال شده علیه مینسک موقتی و قابل مذاکره نخواهد بود، بنابراین سعی دارند در چارچوب توافقات مختلف اقتصادی، شرایط سیاسی، اجتماعی و اقتصادی را تحکیم بخشند. ارتباط با بازارهای داخلی اتحادیه اقتصادی اوراسیا و روسیه.

  چرا ورزش حرفه ای در برخی زمینه ها از جمله فوتبال گران است؟

الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور بلاروس در سخنرانی خود در آستانه عید 2023 اعلام کرد که بزرگترین دستاورد این کشور در سال 2022 حفظ صلح و امنیت برای مردم است و ادامه این روند به اراده مردم بستگی دارد.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید