ورود مجدد ایران به بازار نفت بدون نیاز به توافق / 2 میلیون نفت ایران در انتظار تخلیه در چین

8582 خبر اولیه

بر اساس سرمقاله رویترز، با استناد به آمار شرکت ناوبری محموله نفتی Vortexa Analytics، چین اعلام کرد که باید نزدیک به 2 میلیون بشکه نفت ایران دریافت کند.

این محموله که قرار است اواخر هفته جاری برای انتقال به ذخایر دولت چین در جنوب تخلیه شود، سومین محموله بزرگ ایران از دسامبر است.

گفته می شود این محموله در یک نفتکش شرکت ملی نفت ایران است که نشان می دهد این محموله به صورت رسمی به عنوان خرید از چین توسط ایران ثبت خواهد شد.

به گزارش رویترز، چین تمامی واردات نفت از ایران را به صورت رسمی ثبت نمی کند و برخی از آنها را تحت پوشش تولیدکنندگان دیگری مانند عراق و عمان ثبت می کند.

به گزارش این خبرگزاری، صادرات نفت ایران به چین حدود 7 درصد از کل واردات نفت خام این کشور را تشکیل می دهد.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، صادرات نفت خام ایران در سه ماهه نخست سال جاری به 870 هزار بشکه در روز افزایش یافته است که نسبت به کل صادرات در سال 2021 30 درصد افزایش داشته است.

یکی از تحلیلگران مؤسسه کپلر، یکی دیگر از مؤسسات تأمین نفت، به این روزنامه گفت که چین انتظار ندارد به دلیل معامله با ایران مشمول تحریم های ثانویه آمریکا شود زیرا واشنگتن «بسیار مشغول با روسیه است».

علیرغم اختلاف نظرها، به نظر می‌رسد ایران به دلیل فشارهای عرضه در نتیجه تحریم‌های روسیه، خود را برای کاهش تحریم‌ها آماده می‌کند.

موسسه دریانوردی سی ترید اعلام کرد شرکت ملی نفتکش ایران اخیرا با اعلام آمادگی آشکار برای ورود مجدد به بازار قانونی نفت جهان، ساخت نفتکش های جدید و تعمیر ناوگان فرسوده خود را اعلام کرده است.

  مراحل نصب داربست و داربست

منبع: شرق

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید