ورود نفت ایران به ونزوئلا

8786 خبر اولیه

بر اساس سرمقاله روزهای اخیر، جواد اوجی وزیر نفت با همراهی هیاتی برای بهبود دیپلماسی انرژی، هزینه سفر چند روزه خود را به آمریکای لاتین پرداخت کرده است. او سفر خود را از ونزوئلا آغاز کرد و پس از کوبا به نیکاراگوئه رفت.

حسین حسین زاده دبیر کمیسیون انرژی مجلس که وزیر نفت را در این سفر همراهی می کرد در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اهمیت روابط ایران و کشورهای آمریکای لاتین گفت: لاتین آماده است.

وی افزود: این سفر بر اساس سه محور فروش نفت، توسعه پالایشگاه و توسعه میادین نفت و گاز است که قطعا برای هر دو کشور منشأ خیر و برکت است.

حسین زاده با اشاره به ظرفیت بالای ونزوئلا در صنعت نفت گفت: در نظر داریم از این ظرفیت استفاده کنیم و با توجه به توانایی کشور در ساخت پالایشگاه می توانیم در قالب قراردادهای سودآور از آن استفاده کنیم.

دبیر کمیسیون انرژی گفت: البته پیش از این نیز بحث فروش نفت و میعانات گازی مطرح بوده اما به صورت محدود. در حال حاضر قراردادهایی در زمینه ساخت پالایشگاه، تعمیرات اساسی پالایشگاه و ساخت پالایشگاه های جدید به صورت مشارکتی و توسعه میدان امضا شده است.

حسین زاده گفت: یکی از تاریخی ترین و مهم ترین قراردادهای نفتی کشور بین ایران و ونزوئلا امضا شده است. داره میاد

وی در پایان گفت: پالایشگاه مشترک ایران، ونزوئلا و نیکاراگوئه بود که از آن بازدید کردیم و آمادگی خود را برای کمک به ساخت و راه اندازی این پالایشگاه که در شرایط تحریم بسیار مفید است اعلام کردیم.

  روسیه تحریم هایی را علیه جو بایدن و آنتونی بلینکن اعمال کرده است

منبع: مهر

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید