وزارت صمت برخلاف قانون عمل می کند

15224 خبر اولیه

علی جدای نماینده مجلس و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت و گو با تحریریه درباره لزوم پاسخگویی وزارت صمت در خصوص کم کاری در زمینه واردات ادوات سنگین صنعتی و معدنی. به کشور و تلاش مجلس برای تصویب قانون بودجه امسال، گفت: در این شکی نیست و به هیچ وجه تسلیم کسانی نمی شویم که استدلال می کنند نیازی به واردات ماشین آلات و فناوری سنگین برای کشور نداریم. بخش های معدنی و صنعتی زیرا تولیدکنندگان داخلی قادر به تامین تمام نیازهای این بخش نیستند.

وی در این خصوص گفت: راهبرد صحیح برآورد میزان تولید داخلی است. ارزیابی مناسب علاوه بر حمایت از تولید داخلی، راه را برای واردات مورد نیاز صنعت و معدن باز می کند.

علی جدیدی با تاکید بر اینکه مجوز واردات خودروهای سنگین و فناوری مورد نیاز صنعت و معدن در بودجه 1401 داده شده است، گفت: دولت موظف به اجرای قانون است زیرا نیاز کشور از طریق واردات تامین می شود. در بودجه 1401 مجوز واردات تجهیزات معدنی و راهسازی داده شد. این مجوز دارای تاییدیه شورای نگهبان است، بنابراین هرگونه ممانعتی به معنای سنگ اندازی است و وزارت حریم خصوصی نباید به تنهایی اقدام کند.

علی جدی با انتقاد از عملکرد وزارت حراست در این زمینه گفت: این انتقاد برای وزارت حراست جدی است زیرا در اجرای قوانین و حمایت از استخراج و فرآوری مواد معدنی بسیار کند عمل می کند. با گذشت 6 ماه از سال، وزارت صمت در این زمینه عملکرد خوبی نداشت، در حالی که در بدترین حالت حداقل 50 درصد واردات مورد نیاز پیش بینی می شد و پیش بینی های درآمدزایی انجام شده در این بخش محقق می شد.

  UAZ روسی نمایشگاه خودرو زنجان + قیمت خودرو

وی در پایان این گفتگو خاطرنشان کرد: کمیته صنعت و معدن به دلیل اهمیت موضوع بحث را با جدیت دنبال می کند. وزارت امنیت دلایل کم کاری و عدم رعایت قانون را توضیح دهد. آقای فاطمی امین توضیح دهد که چرا واردات ابزارآلات و ماشین آلات صنعت و معدن را جدی نگرفته اند در حالی که برای سال جاری بودجه در نظر گرفته شده است و دولت موظف به اجرای قانون است.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید