وزارت صمت به قاچاقچیان نقره/قطعات یدکی و قطعات خودرو در اولویت اول گرم می کند.

11584 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله به نقل از شاتا، سیدرضا فاطمی امین گفت: لوازم یدکی خودرو، لوازم خانگی، لوازم آرایشی و بهداشتی، پوشاک و دخانیات 5 اولویت اصلی طرح در کشور خواهد بود.

وی افزود: یکی از مشکلاتی که در حوزه توزیع کالا در کشور داریم، عرضه کالاهای قاچاق و تقلبی است که به دلیل کیفیت پایین مشکلات و آسیب هایی را برای مصرف کننده نهایی ایجاد می کند. از سوی دیگر مشکل ترافیک یکی از موانع اصلی مشکلات اقتصادی مانند تولید و اشتغال است.

وزیر صمت تصریح کرد: تمامی اقدامات پیش بینی شده در این طرح به صورت مستمر و هفتگی رصد می شود و گام به گام با انطباق مشروط طرح ادامه خواهیم داد.

فاطمی امین اعلام کرد در نخستین گام اجرای این طرح، مبارزه با عرضه کالاهای قاچاق و تقلبی در حوزه قطعات خودرو در سراسر کشور از هفته آینده آغاز می شود.

وی ادامه داد: در جلسه هماهنگی که امروز با حضور نمایندگان دستگاه های مسئول از جمله معاون دادستان کل قوه قضائیه، ستاد مبارزه با قاچاق انسان، سازمان ملی استاندارد، سازمان حمایت از مصرف کننده و تولیدکننده برگزار شد. ، تحریم های دولتی و غیره «جزئیات اجرایی این طرح که در جلسات گذشته توسط کارشناسان ارزیابی شده بود، بررسی شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: اجرای این طرح علاوه بر مبارزه با کالاهای قاچاق و تقلبی، نتایج مثبت اقتصادی دیگری نیز به دنبال دارد که از آن جمله می توان به ایجاد مشاغل جدید در بخش تولید و تامین امنیت مصرف کنندگان در استفاده از کالا اشاره کرد. در بازار به ویژه در زمینه قطعات یدکی خودرو نیز محقق خواهد شد.

فاطمی امین تصریح کرد: اجرای این طرح با اولویت های مشخص شده می تواند در کاهش آثار زیانبار کالای قاچاق بر اقتصاد کشور موثر باشد، بنابراین قطعاً به دلیل اجرای منویات مقام معظم رهبری در این زمینه در وزارت صمت به طور جدی پیگرد قانونی خواهد داشت.

  عقب نشینی اقتصاد آنلاین پس از گزارش تحریریه، اما کافی نیست

حمایت قاطع قوه قضائیه از طرح وزارت صمت برای مبارزه با کالاهای قاچاق و تقلبی

سعید عمرانی، معاون دادستان کل کشور گفت که این نشست در اوایل سال جاری نشان دهنده تلاش وزارت صمت برای اقدام جدی در این موضوع مهم اقتصادی است و گفت قوه قضاییه قویا از عملکرد این طرح حمایت خواهد کرد.

وی افزود: اجرای این طرح با 5 اولویت کالا که در مرحله اول لوازم یدکی خودرو در نظر گرفته می شود در افزایش ایمنی و امنیت مصرف کنندگان بسیار موثر است.

عمرانی ابراز امیدواری کرد که تصمیمات این جلسه باعث رفع روش های غلط برای وجود کالاهای قاچاق و تقلبی در کشور به ویژه در حوزه خودرو شود و افزود: در صورت تحقق اهداف این طرح در مبارزه با کالای قاچاق بسیاری از مشکلات اجتماعی کاهش خواهد یافت. انتظار می رود با اصلاح قوانین و فرآیندها به اجرای این طرح کمک کند.

رویکرد جدید وزارت صمت در مبارزه با کالای قاچاق و تقلبی، گامی کلیدی در اجرای فرامین مقام معظم رهبری

علی معادی خرم آبادی رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به رویکرد جدید و عزم جدی وزارت صمت در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: امیدواریم با همکاری سایر دستگاه های مسئول در این امر نتایج خوبی حاصل خواهد شد.» دستورات مقام معظم رهبری در مبارزه با پدیده قاچاق را حذف کنید.

وی افزود: برگزاری این نشست قطعا می تواند تاثیرات مهمی در افزایش آرامش و امنیت در بازار داشته باشد، لذا این را به فال نیک گرفته و به وزیر صمت و همکارانش به خاطر توجه به این موضوع در ابتدای جلسه تبریک می گوییم. سال

  بیت کوین همچنان پایین است

موعدی هرم آبادی افزود: یکی از درخواست های دیرینه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از وزارت صمت اقدام جدی و همه جانبه در زمینه مقابله با عرضه کالاهای قاچاق و تقلبی است که خوشبختانه امروز در حال تحقق است. . و در کشور فعال است.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق انسان و ارز گفت: امیدواریم با این عزم و اراده جدی وزارت صمت شاهد آثار و نتایج خوب این اقدامات در بازار باشیم.

تمرکز جدی و قابل تقدیر وزارت صمت بر توسعه کیفیت و ایمنی کالا

مهدی اسلام پناه، رئیس سازمان ملی استاندارد نیز از تمرکز جدی وزارت صمت برای توسعه کیفیت و ایمنی کالا در کشور قدردانی کرد.

وی گفت: برگزاری این نشست و هدف گذاری خوب وزارت صمت برای مبارزه با کالاهای قاچاق و تقلبی در کشور، شروع خوبی برای دستیابی به اهداف مورد انتظار در این حوزه است و امیدواریم با همکاری مشترک بتوانیم این طرح را اجرایی کنیم. سریع و جدی “بیا بریم.

ایجاد زیرساخت های اجرایی و تدوین راهبردهای عملیاتی مبارزه با کالای قاچاق و تقلبی در وزارت صمت

محمدمهدی برادران، رئیس کارگروه مبارزه با کالای قاچاق و تقلبی وزارت صمت نیز گفت: بر اساس اولویت های تعیین شده.

وی با تشریح اقدامات انجام شده برای تحقق اهداف پروژه در وزارت صمت، تصریح کرد: در این وزارتخانه تمامی زیرساخت های اجرایی پروژه ایجاد شده و همچنین تصمیمات عملیاتی آن تهیه و تدوین شده است.

برادران گفت: این طرح با تعیین جدی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و وزارت صنعت، معدن و تجارت و با توجه به تمهیدات و اقدامات زیربنایی در این وزارتخانه در گام اول با اولویت قطعات یدکی گروه خودرو آغاز شد. کار می کند.

معاون صنایع عمومی وزارت صمت تاکید کرد: اجرای این طرح علاوه بر اثرات اقتصادی مبارزه با قاچاق کالا، از نظر ایمنی خودروها و قطعات مورد استفاده انسان نیز حائز اهمیت است.

  بازگشت قرنطینه به پایتخت هند

رئیس کارگروه مبارزه با کالای قاچاق و تقلبی وزارت صمت گفت: در این عملیات نه تنها به دنبال برخورد سلبی و مجرمانه با عرضه کنندگان نیستیم، بلکه برنامه ریزی برای تهیه بسته رسانه ای و ایجاد زمینه فرهنگی برای آن داریم. جلب حمایت و همکاری عمومی در استفاده از آن. «ما کالاهای قاچاق یا تقلبی نداریم.

برادران، تکمیل سامانه جامع تجارت در حوزه قطعات خودرو، نظارت مستمر و موثر سازمان ملی استاندارد کالاهای تقلبی و برخورد قاطع نهادهای نظارتی و قضایی با کالاهای قاچاق و تقلبی و همچنین اطلاع رسانی عمومی را از دیگر برنامه های خود عنوان کرد. .

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: همچنین راهکارهای دیگری از جمله ارائه امکان ردیابی کامل و آنلاین و درخواست قطعات تایید شده از طریق کل سامانه معاملات، امکان خرید آنلاین قطعات تایید شده خودرو از نمایندگی‌های مجاز در یک سامانه اپلیکیشن های پرکاربرد و اخذ مجوزهای مشترک فروشگاه های اینترنتی «این طرح شامل شرکت های تابعه و اتحادیه های تجاری مجازی نیز می شود.

رئیس کارگروه مبارزه با کالای قاچاق و تقلبی وزارت صمت ادامه داد: و در داخل کشور تولید نشده است، همچنین متذکر شد.

وی کوتاه کردن فرآیندهای تولید و صدور مجوز واردات را برای کاهش انگیزه قاچاق تولیدکنندگان و واردکنندگان در اجرای این طرح ضروری دانست و گفت: کالاهای قاچاق یا تقلبی را مد نظر قرار دهید.

برادران تاکید کرد: روند شناسایی، ضبط و امحای کالاهای قاچاق و تقلبی قطعا به اطلاع مردم خواهد رسید و در نظر داریم با همکاری دستگاه ها و نهادهای متولی سازوکار جرم را به گونه ای طراحی کنیم که قاچاق و کلاهبرداری مزیتی نداشته باشد. طرف های علاقه مند

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید