وزیر ارتباطات اینترنت پرسرعت را حق الناس می داند

13247 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات – در آستانه هفته دولت و سالگرد دولت سیزدهم با حضور در یک برنامه تلویزیونی به تشریح عملکرد، اقدامات و دستاوردهای وزارت ارتباطات در گذشته پرداخت. سال و برنامه های این وزارتخانه در سال آینده.

زارع پور با اشاره به برنامه شاخص وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای ایجاد پوشش 20 میلیونی فیبر نوری برای منازل و مشاغل، گفت: ما در وزارت ارتباطات اینترنت پرسرعت را حق بشری می دانیم و تمام تلاشمان بر این است که تامین شود. شبکه پرسرعت، با کیفیت و ایمن برای استفاده برای همه مردم فراهم کنید.

وی با بیان اینکه شبکه ارتباطی کشور دارای چهار لایه دسترسی است، لایه درون شهر یا استان که به آن لایه تجمیع، لایه بین استانی و در نهایت دروازه های اینترنت ملی می گویند، گفت: ما در این چهار لایه هستیم. در زمینه ارتباطات ثابت و سیار نیز برنامه های متعددی برای توسعه ظرفیت کشور در این لایه ها برای ایجاد شبکه ای پرسرعت و با کیفیت در نظر گرفته ایم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: برخی از این لایه ها بیش از 10 سال است که به روز نشده است، به ویژه لایه شهرها و استان های داخلی یا لایه تجمیع در اختیار شرکت مخابرات ایران است. بنابراین وظیفه بزرگی در پیش داریم تا این تاخیر را جبران کنیم.

وی با بیان اینکه در لایه دسترسی و ارتباطات ثابت، پروژه بزرگ فیبر نوری منازل و مشاغل در دستور کار قرار گرفت، ادامه داد: این پروژه یک پروژه راهبردی برای کشور است و حداقل تا سه دهه آینده کشور را ایمن می کند.

  بنیانگذاران تحریم دیروز در نقش حامیان مردم امروز/ پروژه جدید آمریکا، دور زدن علی نژاد و افشای بازیگران جدید/ غرب بازی جدیدی از اعمال تحریم های جدید را آغاز کرده است.

زارع پور تصریح کرد: اجرای این پروژه نیازمند بسته اجرایی، عملیاتی و حمایتی است که خوشبختانه در دولت تدبیر و امید تهیه و منابع مالی لازم برای آن فراهم شد و آنچه در ابتدا و از نظر کارشناسان غیرممکن به نظر می رسید. ، اکنون یک وظیفه است. ممکن شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه هدف ما ایجاد 20 میلیون پوشش تا پایان دولت سیزدهم است، گفت: هم اکنون در ده استان کار آغاز شده و تاکنون حدود دو میلیون پوشش ایجاد شده است و مردم می توانند پیشرفت را بررسی کنند. آنلاین مشاهده پروژه وب سایت Iranfttx.ir.

وی در ادامه سخنان خود گفت: تا پایان امسال پنج میلیون جلد، سال آینده هفت میلیون جلد و در سال 1403 هشت میلیون جلد جدید ایجاد می کنیم تا در مجموع به 20 میلیون جلد برسیم. البته این کار یک وظیفه ملی است و همه نهادها و سازمان ها باید به این پروژه به عنوان یک وظیفه ملی نگاه کنند.

زارع پور ادامه داد: همچنین برای نوسازی شبکه ارتباطی در سطح شهرستان و استان برنامه داریم تا مخابرات بتواند این لایه شبکه ارتباطی را نوسازی کند. همچنین در لایه زیرساختی طرح افزایش 70 درصدی ظرفیت شبکه اصلی مخابراتی کشور در حال اجراست که امیدواریم این پروژه در دهه فجر افتتاح شود. در زمینه تامین اینترنت بین المللی، تنوع بخشی به منابع و مسیرهای تامین اینترنت را در دستور کار قرار دادیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به برنامه های این وزارتخانه برای حمایت از شرکت های دانش بنیان نیز تصریح کرد: تلاش و برنامه وزارت ارتباطات این است که تمام کارهایی که در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام می شود از طریق انجام شود. استفاده از ظرفیت بخش خصوصی به ویژه شرکت ها بر اساس دانش ساخته شود.

  رد پای اسرائیل در دستگیری نماینده اتحادیه اروپا در مذاکرات وین

وی با تاکید بر اینکه معتقدیم محصولات ایرانی قابل عرضه در بازارهای بین المللی است، گفت: به زودی اولین محموله محصولات دانش بنیان ایرانی به «صنعت شبکه» صادر می شود.

زارع پور همچنین با اشاره به توانایی شرکت‌های ایرانی در تهیه و نصب فیبر نوری در دریا گفت: با افتخار اعلام می‌کنم که با کمک بخش خصوصی شرکت‌های دانش‌بنیان، توانایی ریختن و تعمیر فیبر دریایی را داریم. در هفته های آینده برنامه ای در دریای عمان یا خلیج فارس داریم که برای اولین بار با استفاده از دانش و تجربه ایرانیان فیبرهای نوری زیر دریا را تعمیر خواهیم کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص سهم اقتصاد دیجیتال در اقتصاد کشور گفت: بحث اقتصاد دیجیتال موضوع بسیار مهمی است و در دولت سیزدهم به آن توجه ویژه ای شد. در این زمینه، شورای دولتی سال گذشته اختیارات خود را به یک کارگروه 10 نفره برای غلبه بر موانع توسعه اقتصاد دیجیتال تفویض کرد.

وی با بیان اینکه هدف ما رسیدن به 10 درصد اقتصاد دیجیتال در اقتصاد کشور است، تصریح کرد: اقتصاد دیجیتال سه لایه دارد. هسته اصلی اقتصاد دیجیتال حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات است. لایه دوم اقتصاد پلتفرم و توسعه کسب و کارهای پلتفرم است. لایه سوم، کاربرد حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در سایر بخش ها است. امیدواریم در این سه لایه بتوانیم طعم شیرین تکنولوژی را به مردم بدهیم.

زارع پور با اشاره به اقدامات وزارت ارتباطات برای برقراری ارتباط پایدار و باکیفیت برای زائران اربعین گفت: تلاش خواهیم کرد تا اینترنت مورد نیاز زائران را در مسیر تردد زائران در کشور و به ویژه در ساعت 14 فراهم کنیم. مرزها با استفاده از پدها و آمپرهای موبایل. در مرز پرتردد مهران نیز قرار است بالون سازمان فضایی برای تامین اینترنت مستقر شود. همچنین در حال مذاکره با طرف عراقی در خصوص کاهش هزینه های رومینگ هستیم و البته به مردم عزیز توصیه می کنیم برای کاهش هزینه های رومینگ از سیم کارت های عراقی استفاده کنند.

  کشورهای حوزه کارائیب خواستار پایان حکومت بریتانیا و غرامت هستند / موج جدید جمهوری خواهی در انتظار چارلز سوم / غروب لندن

منبع: ایسنا

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید