وزیر اقتصاد بر اجرای بانکداری یکپارچه در سال جدید تاکید کرد

13067 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله به نقل از شادا، دکتر سید احسان هندوزی در نشستی که در وزارت اقتصاد برگزار شد، گفت: ساختمان وزارت اقتصاد برای تقویت ظرفیت و سلامت بانک های دولتی به ویژه دو بانک ملی و سپه است. که بیش از سایر بانک ها در اجرای سیاست های خود با دولت همکاری می کنند.

وزیر اقتصاد گفت: امیدوارم با توجه به تغییرات و ایجاد هیأت مدیره جدید با پیشرفت بانک‌های دولتی در سال 1401 دوره امیدوارکننده‌ای را شاهد باشیم و قطعاً کمک‌های ویژه دولت در برنامه ملی لحاظ شود. بانک.”

هندوزی با بیان اینکه انتظار می رود رئیس و اعضای هیئت مدیره بانک ملی با توجه به جایگاه ناظر و سیاسی خود در پیگیری و همکاری با منویات سیاستی دولت پیشروترین باشند، گفت: باید شاهد باشیم که باید کمترین علائم نقض مصوبات را داشته باشیم. شورای پول در بانک ملی چون می دانیم اگر این بانک بخواهد قانون شکنی کند دیگر نمی توانیم از بانک های دیگر انتظاری داشته باشیم.

وزیر اقتصاد با تاکید بر لزوم نوسازی و جوان‌سازی سطوح سوم و چهارم بانک ملی در استان‌ها، گفت: این به معنای پذیرش افرادی از یک جریان سیاسی خاص و کنار گذاشتن جناح دیگر نیست، بلکه از سوی دیگر در حوزه مدیریتی است. نگاه و برنامه های کلان رئیس جمهور و دولت سیزدهم باید مثل من و شما به فکر منافع همه طبقات تسهیلات بانکی و … باشند.

هندوزی گفت: یکی از انتظارات جدی وی از سیستم بانکی به ویژه بانک ملی، اتصال اطلاعات و یکپارچه‌سازی سیستم‌های آن است، بنابراین اگر وزارت اقتصاد مجبور باشد از آن بانک به رئیس‌جمهور یا معاون اول رئیس‌جمهور گزارش دهد، می‌تواند در غیر این صورت عمل کند. به شیوه سنتی به گونه ای که در خور توان فکری و نخبه و سطح فناوری اطلاعات اقتصاد کشور باشد.

  طرف های غربی حقایق برجام را تحریف کردند/ آمریکا از توافق خارج شد و حالا می گوید ایران مقصر است!

وی در این زمینه بر جدیت دولت در اجرای طرح بانکداری یکپارچه (core banking) تاکید و ابراز امیدواری کرد که بانک ملی در این حوزه پیشرو باشد.

وزیر اقتصاد افزود: در حوزه مالیات، بیمه و… نیز همین رویکرد را دنبال می کنیم. برای اتصال و ادغام سایر سیستم های بخش دولتی و این یکی از خواسته های اصلی دولت سیزدهم در همه زمینه هاست.

وزیر اقتصاد در پایان این فرصت را داد تا حسن مونسان و صمد عزیزنژاد را به عنوان اعضای جدید هیات مدیره بانک ملی ایران منصوب کنند.

بر اساس این گزارش، حکم ناصر شهباز، کاووس ایرج پور و عباس شفیعی دیگر اعضای هیات مدیره بانک ملی ایران نیز از سوی وزیر اقتصاد تمدید شد.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید