وزیر اقتصاد در حال تحلیل تورم در ماه های آینده است

13622 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، سید احسان خاندوزی امروز (پنجشنبه) با حضور در جلسه شورای شهر گلپایگان در بیست و پنجمین سفر استانی رئیس جمهور به استان اصفهان، با اشاره به تاکید رئیس جمهور بر سفر استانی، گفت: سفر نباید تشریفاتی باشد و در این راستا طرح های متعددی در دستور کار قرار گرفته است. برای افتتاح در استان ها پیشنهاد شد اما رئیس جمهور آن را از دستور کار سفر حذف کرد زیرا هدف این است که بتوانیم در هر شهر و استانی که حضور داریم چندین چالش را شناسایی کنیم و با اولویت بندی و تخصیص وام های بانکی و بودجه می بینیم که اولویت چالش های منطقه در دو سال آینده حل می شود.

وی افزود: با توجه به شرایط عمومی اقتصاد ایران، تابستان گذشته تورم بالایی را تجربه کردیم و دولت تلاش کرده است تا در نیمه اول سال بر ثبات اقتصاد کلان و مهار تورم تمرکز کند که تا پایان اسفندماه ادامه خواهد داشت. سال گذشته این اتفاق در زمینه تورم نقطه به نقطه کشور بسیار خوب بوده است.

وزیر اقتصاد و دارایی با بیان اینکه همچنان فشار تحریم ها بر اقتصاد ایران وجود دارد، گفت: کشورهای منطقه و اطراف ما اتفاق افتاده است.

هندوزی افزود: فشارهای تورمی خارجی نیز به این مشکلات اضافه شده و سیاست هایی که باید از سال ها قبل برای پایان دادن به وابستگی مردم به ارز وارداتی اتخاذ می شد، در سال جدید محقق شد.

وی ادامه داد: در سیاست قبلی از تولیدکننده حمایت درستی صورت نگرفت، کشاورز با قیمت تضمینی بالاتر خریداری شد و یارانه او به واردکننده تعلق گرفت. مجموعه این سیاست ها تا حد زیادی این واقعیت را توجیه می کند که اگر در یکی دو ماه اخیر دوباره شاهد افزایش قیمت در اقتصاد ایران هستیم، ناشی از ترکیب همین متغیرهایی است که از قبل وجود داشته است.

  گزارش مامور قاچاق محرمانه است!

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: بسیاری از کشورهای منطقه سیاست های تعرفه ای و تجاری خود را تغییر اساسی داده اند تا بتوانند کالاهای خود را از طریق کشورهای همسایه تحویل داده و صادرات خود را ممنوع کنند.

وی افزود: تلاش دولت بر این است که با انضباط و نظارت مناسب بر بازار قیمت ها را کنترل کند تا جامعه با صبر و تحمل بیشتری بر این شرایط فائق آید. انتظار داریم تورم و فشار قیمت ها در ماه ها و فصول آینده کاهش یابد.

هندوزی خاطرنشان کرد: اختیارات لازم در حوزه مالیاتی، اموالی و گمرکی به شهرستان و استان داده می شود تا بتوانند بدون مراجعه به پایتخت تصمیمات لازم را در استان و شهرستان اتخاذ کنند و مدیران بومی با تلاش بیشتر. و قدرت انجام بهترین اقدامات. بهره بردن.

منبع: تسنیم

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید