وزیر اقتصاد: ساختمان دولت از شرایط دردناک اقتصادی گذشته رهایی یافته است

13697 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله به نقل از شادا، دکتر سید احسان هندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی و نماینده رئیس جمهور در بیست و پنجمین سفر استانی در جمع جوانان و نخبگان اصفهانی با تاکید بر اینکه گره مشترکی در ذهن نسل های جدید انقلاب وجود دارد، گفت: وی در رابطه با وضعیت اقتصادی کنونی گفت: برای روشن شدن موضوع باید بگویم که جوانان بدانید در سال 1400 در نقطه‌ای بدون چشم‌انداز برای وضعیت اقتصادی و آینده کشور و دولت جدید قرار داشتیم. کار خود را در حالی آغاز کردند که کشور تقریباً در شرایطی قرار داشت که تورم و رکود بالا، رشد اقتصادی پایین و اشتغال پایین و نابرابری های زیاد درآمدی مشکلات را دوچندان کرد و در واقع از سال 1392 که رهبر معظم انقلاب اقتصاد مقاومتی را ماندگار دانستند. سال مشخص شد که سیاست های اقتصاد مقاومتی به خوبی اجرا نمی شود و جواب نمی دهد.

وی گفت: بسیاری از کارشناسان گفته اند سفره کشور نباید وابسته به ارز باشد و تولید کننده غذا برای مردم باید یارانه بگیرد نه اینکه از فردی که برای مردم غذا وارد می کند یارانه بگیرد و ما هم معتقدیم. “.

هندوزی گفت؛ گفتمان دولت آیت الله رئیسی با گفتمان دولت های گذشته متفاوت است و این دولت به دنبال حذف نگاه منفعت طلبانه یا شبکه ای کسانی است که منافعشان در اقتصاد همان وضعیت بیمار اقتصاد دوره های قبل است.

وی خاطرنشان کرد: ساختمان دولت آقای رئیسی خارج از وضعیت اقتصادی است و بنابراین اگر می خواستیم نشان دهیم که می توانیم از وضعیت بیمار قبلی اقتصاد خارج شویم نیاز به تغییر در اقتصاد داشتیم.

  سخنان ناخوشایند نماینده عالی، عوام فریبی یا جهل؟

وزیر اقتصاد و دارایی خطاب به جوانان گفت: این تصویر انقلابی را از دست ندهید و بدانید و پیشنهاد می کنم اگر می خواهید از وزیر و وکیل انتقاد کنید و اگر می خواهید دور هم جمع شوید و بیانیه بنویسید باید حتما چارچوب کلی را از دست بدهید.» این کار را نکنید و با آگاهی کامل از وضعیت اقتصادی و اهداف آینده تصمیم بگیرید، البته به سمت بی تفاوتی و توجیه شرایط فعلی نخواهیم رفت، بنابراین تمام تلاش ما این است که اوضاع اقتصادی را ساماندهی کنیم و تعادل قیمت در چند ماه آینده

در این دیدار دکتر هندوزی همچنین به سوالات جوانان و نخبگان اصفهانی پاسخ داد.

وی در پاسخ به سوالی درباره جراحی اقتصادی در حوزه بانکی در دولت آقای رئیسی گفت: اصلاح فرآیند بانکی یا جراحی بانکی را از نزدیک دنبال می کنیم و این کار را از ارتباط دولت با بانک ها آغاز خواهیم کرد. و بانک مرکزی نیز در حال پیگیری است و صراحتاً تمام فعالیت های چند ماه اخیر در این زمینه در چهار سال دولت انجام نشده است.

وی در پاسخ به سوالی درباره دیپلماسی اقتصادی گفت: وزارت امور خارجه و سازمان توسعه تجارت قلب تپنده این رویداد هستند اما در حال رصد کار آنها و ارزیابی نقش تیم دیپلماسی اقتصادی در افزایش صادرات هستیم. “
دکتر هندوزی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر افزایش 10 درصدی حقوق کارمندان، گفت: این موضوع صحت ندارد و برخی از کارمندان دولت 20 درصد افزایش حقوق و برخی پردرآمدها کمتر از 10 درصد به آنها اضافه شده است. حقوق و دستمزد

  آیا رسوایی بزرگ دولت روحانی/ واردات واکسن، عضویت در شانگهای و توافق 25 ساله مربوط به برجام و FATF بود؟

وی در پایان خاطرنشان کرد: ساختمان ما در وزارت اقتصاد نباید از انتقاد کارشناسان هراس داشته باشد و می دانیم که نخبگان، خیرین و جوانان انقلابی در کنار ما هستند.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید