وزیر اقتصاد: ساختمان دولت از شرایط دردناک اقتصادی گذشته رهایی یافته است

13697 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله به نقل از شادا، دکتر سید احسان هندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی و نماینده رئیس جمهور در بیست و پنجمین سفر استانی در جمع جوانان و نخبگان اصفهانی با تاکید بر اینکه گره مشترکی در ذهن نسل های جدید انقلاب وجود دارد، گفت: وی در رابطه با وضعیت اقتصادی کنونی گفت: برای روشن شدن موضوع باید بگویم که جوانان بدانید در سال 1400 در نقطه‌ای بدون چشم‌انداز برای وضعیت اقتصادی و آینده کشور و دولت جدید قرار داشتیم. کار خود را در حالی آغاز کردند که کشور تقریباً در شرایطی قرار داشت که تورم و رکود بالا، رشد اقتصادی پایین و اشتغال پایین و نابرابری های زیاد درآمدی مشکلات را دوچندان کرد و در واقع از سال 1392 که رهبر معظم انقلاب اقتصاد مقاومتی را ماندگار دانستند. سال مشخص شد که سیاست های اقتصاد مقاومتی به خوبی اجرا نمی شود و جواب نمی دهد.

وی گفت: بسیاری از کارشناسان گفته اند سفره کشور نباید وابسته به ارز باشد و تولید کننده غذا برای مردم باید یارانه بگیرد نه اینکه از فردی که برای مردم غذا وارد می کند یارانه بگیرد و ما هم معتقدیم. “.

هندوزی گفت؛ گفتمان دولت آیت الله رئیسی با گفتمان دولت های گذشته متفاوت است و این دولت به دنبال حذف نگاه منفعت طلبانه یا شبکه ای کسانی است که منافعشان در اقتصاد همان وضعیت بیمار اقتصاد دوره های قبل است.

وی خاطرنشان کرد: ساختمان دولت آقای رئیسی خارج از وضعیت اقتصادی است و بنابراین اگر می خواستیم نشان دهیم که می توانیم از وضعیت بیمار قبلی اقتصاد خارج شویم نیاز به تغییر در اقتصاد داشتیم.

  کیش و کشم میزبان هواداران فوتبال جهان در جام جهانی هستند

وزیر اقتصاد و دارایی خطاب به جوانان گفت: این تصویر انقلابی را از دست ندهید و بدانید و پیشنهاد می کنم اگر می خواهید از وزیر و وکیل انتقاد کنید و اگر می خواهید دور هم جمع شوید و بیانیه بنویسید باید حتما چارچوب کلی را از دست بدهید.» این کار را نکنید و با آگاهی کامل از وضعیت اقتصادی و اهداف آینده تصمیم بگیرید، البته به سمت بی تفاوتی و توجیه شرایط فعلی نخواهیم رفت، بنابراین تمام تلاش ما این است که اوضاع اقتصادی را ساماندهی کنیم و تعادل قیمت در چند ماه آینده

در این دیدار دکتر هندوزی همچنین به سوالات جوانان و نخبگان اصفهانی پاسخ داد.

وی در پاسخ به سوالی درباره جراحی اقتصادی در حوزه بانکی در دولت آقای رئیسی گفت: اصلاح فرآیند بانکی یا جراحی بانکی را از نزدیک دنبال می کنیم و این کار را از ارتباط دولت با بانک ها آغاز خواهیم کرد. و بانک مرکزی نیز در حال پیگیری است و صراحتاً تمام فعالیت های چند ماه اخیر در این زمینه در چهار سال دولت انجام نشده است.

وی در پاسخ به سوالی درباره دیپلماسی اقتصادی گفت: وزارت امور خارجه و سازمان توسعه تجارت قلب تپنده این رویداد هستند اما در حال رصد کار آنها و ارزیابی نقش تیم دیپلماسی اقتصادی در افزایش صادرات هستیم. “
دکتر هندوزی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر افزایش 10 درصدی حقوق کارمندان، گفت: این موضوع صحت ندارد و برخی از کارمندان دولت 20 درصد افزایش حقوق و برخی پردرآمدها کمتر از 10 درصد به آنها اضافه شده است. حقوق و دستمزد

  یعقوب سلیمانی دبیرکل جمعیت هلال احمر شد

وی در پایان خاطرنشان کرد: ساختمان ما در وزارت اقتصاد نباید از انتقاد کارشناسان هراس داشته باشد و می دانیم که نخبگان، خیرین و جوانان انقلابی در کنار ما هستند.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید