وزیر اقتصاد: موافق کاهش 100 درصدی تعرفه تولید هستیم

13702 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، شادا وزیر اقتصاد که به مناسبت بیست و پنجمین سفر استانی رئیس جمهور به استان سفر کرده بود، با فعالان اقتصادی استان اصفهان که در اتاق بازرگانی، صنایع و معادن برگزار شد، دیدار و گفتگو کرد. در اصفهان و کشاورزی نقطه درخشانی در تاریخ تجارت کشور است و تاریخ صنعت کشور در قرن جدید نیز با فعالان بزرگ و نامدار اصفهان گره خورده است.

دکتر هندوزی ادامه داد: من به اینجا نیامده ام که در مورد جملات آینده و آینده صحبت کنم، بلکه آمده ام از زمان های گذشته و آنچه در 9 ماه گذشته در پوشش وزارت اقتصاد انجام داده ایم صحبت کنم.

او گفت؛ چند ماه اخیر شاهد یک رویداد تاریخی بزرگ در سیستم صدور مجوز کشور بوده ایم و تغییراتی در این اصلاح اقتصادی به منظور تسهیل راه اندازی کسب و کار صورت گرفته است.

وزیر اقتصاد ادامه داد؛ ما در چند ماه گذشته توانسته ایم فرآیند صدور مجوز را برای فعالان بخش خصوصی کوتاه کنیم، زیرا در مبارزه برای منافع تولیدکنندگان و صادرکنندگان در کنار فعالان اقتصادی هستیم و به رویکردهایی رسیده ایم که در این زمینه وجود داشته است. راه تو برای سالها بیایید مانع را برداریم.

وی خاطرنشان کرد: در بحث تفویض اختیارات در فروردین ماه امسال 35 اختیار را به استان ها واگذار کردیم، هندوزی افزود: همچنین آمادگی داریم به روسای استانی وزارت اقتصاد اختیارات بیشتری بدهیم تا در ازای مسئولیت، سرعت ارائه خدمات به بنگاه های اقتصادی افزایش یابد و فضای بیشتری برای توسعه و تقویت آن فراهم شود. بخش خصوصی فعالیت های بخشی

  واریز 13.8 هزار میلیارد تن به حساب سازندگان طرح ملی مسکن

او گفت؛ در تدوین سیاست اقتصادی نوعی دوگانگی وجود دارد که در آن سیاستمداران هر تصمیمی را در جهت منافع گروهی و بر خلاف منافع گروهی دیگر اتخاذ می کنند و در این سیاست باید منافع یک گروه بر منافع گروه دیگر ترجیح داده شود. گروه ها. اما در کل نکته مهم این است که مبدع سیاست اقتصادی باید به گونه ای تصمیم بگیرد که در نهایت به نفع اقتصاد ملی باشد.

وزیر اقتصاد افزود: نبض اقتصاد در دست فعالان اقتصادی است و موافق کاهش ۱۰۰ درصدی تعرفه تولید هستیم.

وی همچنین در خصوص اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا تصریح کرد: باید برای اصلاح این قانون قدم های بزرگی برداشته شود زیرا در برخی موارد شأن فعالان و فعالیت اقتصادی رعایت نمی شود.

وی در خصوص پیوند درآمدهای مالیاتی با هزینه پروژه های خاص در کشور گفت: اگرچه این موضوع با تئوری بودجه ریزی مغایرت دارد و نظام بودجه را نقض می کند، اما برای تاثیرگذاری و ایجاد انگیزه در فعالان اقتصادی، پیگیر این موضوع هستیم.

گفتنی است در این جلسه تعدادی از فعالان اقتصادی استان اصفهان در جلسه شورای اداری استان به ریاست رئیس جمهور مسائل و مشکلات خود را برای برنامه ریزی و تصمیم گیری با وزیر اقتصاد در میان گذاشتند. مشکلات کارآفرینان این استان باید با حضور سایر مسئولان ذیربط وزارت اقتصاد برگزار شود.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید