وزیر اقتصاد: کارمزد وام قرض الحسنه به زودی صفر می شود

15409 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، سید احسان خاندوزی در نشست مدیران صندوق قرض الحسنه منطقه ترشیز که با حضور معاون مدیریت و توسعه منابع وزارت اقتصاد، نماینده مردم ترشیز در شورای اسلامی برگزار شد. رئیس ارتباط با مردم و مرکز اطلاع رسانی وزارت اقتصاد، مدیرکل امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی و استانداری کاشمر و شهرداران این منطقه در شهرستان کاشمر برگزار شد، وی با اعلام این خبر گفت: : در این جلسه چالش ها و موانع پیش روی مدیران مطرح می شود.

وی ضمن بیان این مطلب که با توجه به سابقه و پوشش خوب قرض الحسنه در این منطقه به عنوان یکی از منابع خوب تامین مالی کشور، وظیفه ما در دولت تدبیر و امید تشویق و تسهیل کار در این حوزه است، افزود. وضعیت نباید به سمتی برود که در این زمینه با موانع و چالش های زیادی مواجه شود.

وزیر اقتصاد و دارایی تصریح کرد: با توجه به رویکرد دولت در صنعت تبدیل، نه تنها موافق افزایش سهم صندوق های قرض الحسنه و بانک های قرض الحسنه در تامین مالی خرد مردم هستیم، بلکه در حال بررسی دستورات هستیم. ، که در سال جاری اجرا خواهد شد آغاز شد.

احسان خاندوزی افزود: در این راستا و در گام نخست امسال سرمایه بانک های قرض الحسنه دو برابر شد و دستورالعمل ساماندهی صندوق های قرض الحسنه به تصویب شورای پول و اعتبار رسید.

خاندوزی با اعلام این خبر مبنی بر اینکه برای اولین بار دولت و دستگاه های اجرایی مجبور شده اند حساب حقوق و دستمزد کارکنان خود را در شبکه قرض الحسنه متمرکز کنند، تصریح کرد: این مجوز کمک زیادی به سپرده گذاری و قدرت اعتباری قرض الحسنه می کند. بانک های حسنا در کشور.کند

  حفاری ها با انریکه مورا ملاقات کردند

وی افزود: در خصوص کارمزد وام کرزه الحسنه برای اولین بار طی یکی دو ماه آینده با هماهنگی بین بانک کرزه الحسنه مهر ایران و بانک کرزه الحسنه رسالت کارمزد انجام خواهد شد. 4 درصد برای وام های کوچک 10 میلیون تومانی و کمتر آن را به صفر می رسانیم تا مردم برای اولین بار وام با مبالغ کم و بدون کارمزد بگیرند.

وی به نقل از شادا وزیر اقتصاد و دارایی اظهار داشت: این اقدامات علاوه بر تلاش بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است. این کمک می کند تا در سال 1401 شاهد جهشی نسبت به گذشته برای افزایش سهم شبکه تامین مالی قرض الحسنه باشیم.

سید احسان خاندوزی همچنین گفت: با وجود محدودیت دو درصدی برای افزایش موجودی بانک ها در کشور، بانک مرکزی سقف بانک های قرض الحسنه را 5 درصد تعیین کرده است. 2.5 برابر سایر بانک ها که به بانک ها و صندوق ها اجازه می دهد در سال جاری وام های قرض الحسنه غیربانکی در کشور با موانع کمتر و سریعتر برای فعالیت مالی مورد نیاز و مطلوب مردم در شرایط تورم و فشار اقتصادی که با آن مواجه هستند کار می کند. خانوارها

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید