وزیر دفاع آلمان پوتین را به تحریم تهدید کرد!

وزیر دفاع آلمان با استناد به گزارش‌های ادعایی مبنی بر آماده شدن روسیه برای حمله به اوکراین، گفت عواقب شخصی در انتظار پوتین و همراهانش است.

به گزارش رایانیوس به نقل از مهر، «کریستینا لامبرشت» وزیر دفاع در دولت جدید برلین که امروز یکشنبه عازم لیتوانی می شود; او در مصاحبه ای با روزنامه بیلد مدعی شد که مسئول این حمله (علیه اوکراین) است. آنها باید منتظر عواقب بی سابقه باشند. پیش از این اتحادیه اروپا و گروه 7 روسیه را به توطئه برای حمله به اوکراین و اتخاذ موضع علیه آن متهم کردند.

لامبرشت در این رابطه گفت که اکنون می توانند به ولادیمیر پوتین و اطرافیانش (بایکوت) روی آورند.

وزیر آلمانی افزود: عواقب شخصی در انتظار آنها خواهد بود تا اینکه مثلاً دیگر نتوانند برای خرید به خیابان شانزلیزه پاریس بروند.

وی با اجتناب از احتمال اعزام نیروهای ناتو به اوکراین گفت: ما باید از هر فرصتی از دیپلماسی گرفته تا تحریم های اقتصادی استفاده کنیم و هرگونه اقدام بعدی باید با همکاری نزدیک با متحدانمان انجام شود.

این اتهامات پس از آن مطرح شد که روسیه هر گونه ادعای برنامه ریزی برای حمله به اوکراین را رد کرد و گفت که این حق را دارد که نیروها را به خاک خود منتقل کند. از سوی دیگر، عضویت اوکراین در ناتو در مسکو که منجر به استقرار پیمان آتلانتیک شمالی در مرزهای روسیه خواهد شد. خط قرمز خود را اعلام کنید

دولت جدید برلین کرملین را قاره سبز می داند که به شدت به انرژی روسیه وابسته است، در حالی که مسکو می گوید علیرغم تنش های اخیر به تعهدات انرژی خود پایبند است و از آنها به عنوان ابزار فشار استفاده نمی کند.

  المیادین: وزیر امور خارجه ایران فردا عازم سوریه می شود

دیدگاهتان را بنویسید