وزیر راه: آماده انتقال 5 میلیون زائر به کربلا هستیم

به گزارش رجانیوز، وزیر راه و شهرسازی از تشکیل ستاد اربعین در وزارت راه با پیش بینی اعزام 5 میلیون مسافر در اربعین امسال خبر داد و گفت: امسال 300 هزار نفر با قطار تردد خواهند کرد که 60 هزار نفر است. مردم با هواپیما و بقیه زائران از طریق زمینی عازم کربلا می شوند.

«رستم قاسمی» امروز (شنبه) در مراسم اختتامیه عملیات حج 1401 گفت: از کارکنان صنعت هوانوردی در پایان عملیات حج تشکر ویژه دارم. در آغاز عملیات حج، مسئولان فرودگاه امام و ایران ایر در نشستی مشترک پیش بینی کردند که کار سخت و دشوار باشد.

وی خاطرنشان کرد: در ایام اربعین سال گذشته 60 هزار نفر با معاهده عراق اجازه پرواز داشتند در حالی که سفر زمینی ممنوع بود. ما شک داشتیم که این عملیات با کمک همه شرکت های هواپیمایی انجام شود، اما باز هم کار به سختی انجام شد.

قاسمی تاکید کرد: امسال فقط با کمک یک شرکت هواپیمایی مجاز به خدمت رسانی به زائران بودیم که نسبت به عملیات اربعین سال گذشته بسیار محدودتر بود. اما با کمک ایران ایر عملیات حج جهادی امسال انجام شد.

به گفته وزیر راه و شهرسازی، شرکت هما اعم از کارکنان اداری، متخصصان هواپیما و خلبانان، 40 هزار حج را بدون تاخیر و حوادث قابل توجه انجام داده است.

وی افزود: شرایط ایرلاین ها به گونه ای است که معطلی وجود دارد. میانگین تاخیر در عملیات حجاج مناسب بود. پیش بینی می شد که عملیات را با تاخیر زیاد انجام دهیم.

وی بیان کرد: اکنون ستاد اربعین تشکیل شده، کار اصلی مراسم اربعین در وزارت راه و شهرسازی در حال انجام است. این ستاد شامل اعضای سازمان راهداری، راه آهن و سازمان هواپیمایی است. 5 میلیون زائر در کربلا حضور دارند و باید در این ایام به آنها خدمت رسانی شود.

  چه بافتهایی ذوب می شوند؟

وزیر راه و فواید عمومی ادامه داد: مسیر نهایی پایانه ها و مرزها تعمیر و تعریض شده است، مسیرهای زمینی اصلاح شده است. امسال 300 هزار نفر با قطار، 50 هزار نفر به صورت هوایی و بقیه زمینی از طریق پایانه ها اعزام می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید