وزیر فرهنگ به عیادت تنها مادر شهید ژاپنی دفاع مقدس می رود

به گزارش رجانیوس، وزیر فرهنگ عصر امروز از کونیکو یامامورا (صبا بابایی) تنها مادر شهید ژاپنی دفاع مقدس در بیمارستان خاتم الانبیاء تهران عیادت کرد و برای وی آرزوی سلامتی کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی با حضور در بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) از صبا بابایی تنها مادر شهید مدافع حرم ژاپنی که در حال حاضر در بستر بیماری است عیادت کرد. تهران بعدازظهر جمعه مراحل شفای این مادر شهید به پایان رسید.

اسماعیلی در این دیدار ضمن ابلاغ سلام و آرزوی سلامتی برای آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان برای این بانوی وارسته، در گفتگو با پزشکان در جریان روند دقیق درمان ایشان قرار گرفت.

گفتنی است این مادر شهید سال ها پیش پس از آشنایی با همسر ایرانی خود به دین مبین اسلام مشرف شد و نام قرآنی «صبا» را برای خود برگزید. وی سال ها به عنوان کارمند اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های خارجی معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول به کار بود.

خانم بابای که در دوران دفاع مقدس به عنوان مترجم ژاپنی در وزارت فرهنگ فعالیت می کرد، تنها بانوی ژاپنی کشورمان است که علاوه بر پذیرش اسلام و تشیع، به عنوان مادر یکی از شهدای مدافع حرم به ثبت رسیده است. دفاع مقدس.

وی همچنین به مدت 20 سال در مدرسه رفاه و به مدت پنج سال به تدریس زبان های خارجی از جمله ژاپنی در دانشگاه تهران می پردازد.

گفتنی است، حمید حسام نویسنده در تیرماه دو سال پیش خاطرات تنها مادر یک شهید ژاپنی در جنگ تحمیلی را در قالب کتاب «مهاجر در سرزمین خورشید» بازگو کرد. “مادر” از استان کوم با ارائه اثر در طرح “کتاب روز” و بارگذاری آن در بسته نرم افزاری پیشنهادی مدیریت کتابخانه های عمومی و پیشنهاد مطالعه این کتاب توسط وزیر فرهنگ در نوروز 1401، تلاش کرد تا مخاطبان بیشتری را متقاعد کنید که «مهاجر از خورشید» را بخوانند.

  رای پرونده تخلفات ارزی 4200 تنی به زودی اعلام می شود

بر اساس این گزارش، در حاشیه انتشار این اثر که با استقبال شدید مخاطبان مواجه شد، پویش های متعددی برای کتاب شکل گرفت.خورشید غروب کرد.

در 21 خرداد 1401 یازدهمین دوره مسابقه کتابخوانی کتاب و زندگی با همکاری مرکز رسانه شیراز و انتشارات سوره مهر با محوریت کتاب مهاجری از سرزمین خورشید آغاز شد. . جوایز این دوره از پویش کتاب و زندگی 100 میلیون ریال جوایز نقدی خواهد بود که به قید قرعه به برندگان اهدا خواهد شد. علاقه مندان به شرکت در این پویش می توانند شماره 7 را به شماره 50005460 ارسال کنند و یا با مراجعه به کتابفروشی های سراسر کشور کتاب را خریداری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید