وزیر وقت سفر به هند است؟

13576 خبر اولیه

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز در «سفری سه روزه» در حالی عازم هند شد که افکار عمومی کشورهای عربی و اسلامی از توهین دو مقام حزب حاکم هند به پیامبر اکرم (ص) به شدت ناراحت است. اسلام و هنوز سفیران هند، پایتخت های عربی و اسلامی. واکنش ها در شبکه های اجتماعی و اعتراضات مسلمانان هند ادامه دارد.

برکناری مقامات حزب نارندرا مودی، از یک سو به دلیل امتناع دولت بهاراتا و حزب حاکم از عذرخواهی و از سوی دیگر، سرکوب مداوم علیه جامعه مسلمانان، هیچ احساسات ضد هندی را در مورد توهین کاهش نداده است. . . همچنین وزارت خارجه هند امروز با صدور بیانیه ای به بیانیه سازمان همکاری اسلامی و اعتراضات کشورهای اسلامی اعتراض کرد و به جای تلاش برای آرام کردن اوضاع، آن را «غیر موجه» خواند.

در نتیجه این رفتار و تداوم اعتراضات، تحریم کالاهای هندی از کویت در جنوب ایران و سایر کشورها حیاتی شده است.

واقعیت این است که من از عزیمت امیرعبدالیان به دهلی اطلاعی نداشتم تا اینکه یکی از دوستان لبنانی به اروب پیغام داد و با تعجب از صحت خبر از سفر او پرسید. بعد از جست و جو در کانال های خبری متوجه شدم که خبر سفر صحت دارد.

در گروهی دیگر از فعالان و خبرنگاران کشورهای عربی و غیر عربی دور و نزدیک، زمانی که یکی از دوستان خبر این سفر را مخابره می کرد، واکنش های منفی متعددی به خصوص از سوی یک فعال مالزیایی به همراه داشت.

این سفر احتمالا در ساعات و روزهای آینده بحث جنجالی را در فضای مجازی منطقه به راه خواهد انداخت.

  51 درصد از سهام استقلال و پرسپولیس واگذار می شود

ممکن است این سفر از قبل توجیه شود و دیروز سفیر هند در اعتراض و خشم به وزارت امور خارجه احضار شد اما اتفاقاً سفر در این مدت نقض هدف احضار و سؤال است. ممکن است پرسیده شود که یک روز هم دوام نیاورد.

چند سال پیش، زمانی که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان به هند سفر کرد، رسانه های محلی او را به نادیده گرفتن مشکلات و اقدامات نژادپرستانه هندوهای افراطی علیه جامعه مسلمانان هند متهم کردند. نه محمد بن سلمان و نه پادشاهی عربستان سعودی ادعای ناسیونالیسم و ​​رهبری جوامع مسلمان و “مسائل اسلامی” ندارند.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید