وزیر کشور: گذرنامه ها برای اربعین قبل از رفتن به مرز باید تمدید شود

به گزارش رجانیوز، وزیر کشور گفت: گذرنامه برای حضور در مراسم اربعین باید قبل از رفتن به مرز تمدید شود و این کار در مرز انجام نمی شود.

احمد وحیدی روز یکشنبه پس از جلسه کمیته فرهنگی ستاد اربعین این کمیته را به عنوان یکی از کمیته های فعال ستاد اربعین بررسی کرد و گفت: موضوعات مختلف فرهنگی در این کمیته مطرح است.

وزیر کشور افزود: کمیته فرهنگی با استفاده از تمام ظرفیت هنری خود اقدام به تهیه کتاب و مقاله می کند و برگزاری مراسم و همایش ها را فراهم می کند، زمینه فعالیت فرهنگی گسترده ای را می دهد و کارهای ارزنده ای انجام می شود.

وحیدی ابراز امیدواری کرد: در اربعین که خود یک رویداد بزرگ فرهنگی است، با کمک فعالیت های فرهنگی، بخشی از این ظرفیت عظیم به نمایش گذاشته شود و زائران بتوانند از این خدمات گسترده فرهنگی بهره مند شوند.

وزیر کشور درباره آخرین مهلت گذرنامه گفت: گذرنامه های با اعتبار یک ماهه در مرز مهر اعتبار دارند، ستاد اربعین در حال مذاکره با دولت عراق برای صدور کارت گذر مرزی یا گذرنامه ویژه است اما هنوز نرسیده است. به یک نتیجه گیری

وحیدی تاکید کرد: زائران قبل از تردد از مرز گذرنامه خود را تمدید کنند زیرا در مرز نمی توان این کار را انجام داد و کسانی که وقت ندارند در اسرع وقت به اداره گذرنامه مراجعه کنند.

وی خاطرنشان کرد: گذرنامه باید اعتبار کافی داشته باشد و این اعتبار در مرز امکان پذیر نیست.

  پارلمان گامی بزرگ در جهت افزایش اشتغال و تحریک تولید / حمایت و یک دفتر اسناد رسمی عاری از انحصار برداشته است

دیدگاهتان را بنویسید