وضعیت بازار خودرو آبروی دولت را برد/ چرا دولت سیزدهم شکست خورد؟

15366 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، بررسی وضعیت بازار خودرو نشان می دهد که سیاست های دولت سیزدهم با فرماندهی تیم اقتصادی دولت و بخشداری فاطمی امین و منوچر لقی در این حوزه با شکست کامل مواجه شده است. ، و این بازار مهم یکی از پایه های نارضایتی شدید عمومی است که به شکل های مختلف خود را نشان می دهد.

سطح قیمت انواع خودرو در تاریخ 1 مهر 1401 نسبت به 1 مهر 1400 افزایش تقریباً 30 درصدی قیمت خودروهای داخلی و افزایش 45 درصدی قیمت خودروهای وارداتی را نشان می دهد که در سال اول فاجعه بار است. دولت و قابل توجیه نیست.

در سال گذشته، وعده ها و برنامه ها:

 1. برچیدن بخت آزمایی تا پایان دهه 1400
 2. واردات خودرو از ابتدای سال 1401
 3. خودرو وارداتی خرداد 1401
 4. خودرو وارد شده از شهریور 1401
 5. خودرو وارد شده از آبان 1401
 6. ماشین وارداتی آذر 1401 (احتمالا)
 7. تولید 1.5 میلیون دستگاه در سال
 8. رسیدن به تولید 3 میلیون دستگاه در سال (تا سال 1404)
 9. رسیدن به صادرات یک میلیون دستگاه در سال (تا سال 1404) که در سال 1400 تقریباً صفر بود و در سال اول دولت سیزدهم صفر باقی ماند.
 10. لغو قیمت گذاری دستوری
 11. خروج دولت از مدیریت خودروسازان
 12. کمک به خودروسازان خصوصی، نه تعقیب آنها، تا قدرت خود را افزایش دهند

تقلبی از آب درآمد و محقق نشد و حتی شاهد افشای طرح های مبهمی مانند واگذاری ایران خودرو و سایپا به چهار شرکت مهن، زرماکارون، گلرنگ و ماموت بودیم که هنوز به نتیجه قطعی نرسیده اند.

در واقع با کنار گذاشتن ادعاها و برنامه های مکرر فاطمی امین و منوچهر لقی، صنعت خودرو و بازار در یک سال گذشته نه تنها حرکتی رو به جلو نداشته است، بلکه شاهد افت کیفیت و جهش قیمت نیز بوده ایم. مایه شگفتی کارشناسان است. . چرا که انجام بدتر از مدیریت دولت حسن روحانی در بازار و صنعت خودرو بسیار سخت و عجیب است اما ظاهرا تیم اقتصادی دولت رئیس جمهور به این موفقیت دست یافته است و این یکی از معدود موفقیت های سیزدهم است. دولت. .

  توافقنامه اعزام نیروی کار بین ایران و رومانی

سال اول در «خودرو» با شکست کامل برای دولت سیزدهم به پایان می رسد و با بقای تیم اقتصادی و خودروسازی دولت در سال دوم، اکنون می توان وضعیت بازار خودرو را در پاییز 1402 پیش بینی کرد. دولت مردم را آزار می دهد و بازار و خودروسازی ایران را که تا نابودی کامل فاصله ندارد، شکنجه می دهد.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید