وضعیت بسیار وخیم اقتصاد اروپا

14266 خبر اولیه

به گفته سردبیران، پس از جنگ روسیه با اوکراین و اعمال تحریم های سنگین علیه روسیه، وضعیت اقتصادی اروپا بسیار بدتر از گذشته شده است.

وب سایت خبری کمیسیون اروپا (یورواستات) اعلام کرد که متوسط ​​نرخ تورم در اتحادیه اروپا در آگوست 2022 به 10.1 درصد رسیده است. تورم در اتحادیه اروپا در این ماه نسبت به ماه قبل 0.3 واحد افزایش یافته است. در ماه جولای میانگین تورم 27 کشور عضو اتحادیه اروپا 9.8 درصد اعلام شد.

بر اساس این گزارش، برای اولین بار در تاریخ ایجاد اتحادیه اروپا (از سال 1993)، تورم در این اتحادیه دو رقمی شد و به بالای 10 درصد رسید. تورم 10.1 درصدی مردادماه امسال نسبت به تورم 3.2 درصدی مردادماه سال گذشته بیش از 3 برابر افزایش یافته است.

بالاترین تورم ثبت شده در میان اعضای اتحادیه اروپا در ماه اوت امسال مربوط به استونی است. نرخ تورم این کشور در آگوست 2022 معادل 25.2 درصد گزارش شده است. کمترین تورم نیز مربوط به فرانسه است. فرانسه در ماه اوت سال جاری با تورم 6.6 درصدی مواجه شد.

بر اساس این گزارش، 15 کشور از 27 عضو اتحادیه اروپا در ماه اوت امسال با تورم بالای 10 درصد مواجه بودند. این کشورها عبارتند از بلژیک، اسپانیا، یونان، اسلوونی، کرواسی، رومانی، اسلواکی، هلند، لهستان، بلغارستان، جمهوری چک، مجارستان، لیتوانی، لتونی و استونی.

در میان کشورهای اروپای غربی، هلند بیش از کشورهای دیگر با مشکل تورم مواجه است. نرخ تورم در این کشور در آگوست 2022 به 13.7 درصد رسید که بالاتر از هر کشور دیگری در اروپای غربی است.

  چمران: میزان بودجه امداد اربعین مشخص نشده است

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید