وعده خودروی جدید از وزیر صمت!

11361 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، سیدرضا فاطمی امین در گفت و گو با خبرنگار صدا و سیما با تاکید بر لزوم ارتقای کیفیت خودروها اظهار داشت: البته این بدان معنا نیست که اقداماتی در وزارت صنعت انجام نشده است. معدن و تجارت و سازمان ملی استاندارد و اینکه خودروسازان گامی در جهت ارتقای کیفیت محصول برنداشته اند و نمی کنند با اقدامات انجام شده در سال جاری بهبود کیفیت خودرو به تدریج خود را برای مردم آشکار خواهد کرد.

وی افزود: خودروسازان بزرگ کشور از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 90 درصد خودروهای خود را به طور کامل تولید کرده و حتی یک خودروی معیوب نداشته اند و در این راستا، ایران خودرو هر خودرویی را که وارد خط تولید می شود به صورت ویژه ساخته است. از 1 ژوئن 1401 تا به امروز به طور کامل از خط تولید حذف شده است.

به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت، این اتفاق در شرکت خودروسازی سایپا بیش از 90 تا 95 درصد رخ داده و خودروی ناتمامی تولید نشده است که به معنای ارتقای کیفیت است.

وی در پایان تاکید کرد: وقتی خودرویی از خط تولید خارج می شود و ناتمام وارد پارکینگ می شود، 5 تا 6 ماه در آنجا می نشیند و دوباره وارد خط تولید می شود، قطعاً کیفیت آن پایین می آید و اتفاقاتی که افتاده است. کیفیت ماشین الان عدم تولید خودروهای معیوب این است که در آذر و آذر 1400 170 هزار خودرو معیوب در پارکینگ ها وجود داشت و اکنون به 22 هزار رسیده و تا پایان مرداد و اوایل شهریور به صفر یا نزدیک به صفر می رسد.

  مخالفت ایران با جنگ اوکراین

ظاهراً فاطمی امین جدای از مشکلات اصلی صنعت خودرو از جمله کناره گیری دولت از مدیریت این شرکت ها و واردات خودرو; او آماده است در مورد هر موضوع دیگری اظهار نظر کند.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید