وقتی خرابکاران کار می کنند / باکر نمازی آزاد شد / منابع مسدود شده ایران بازگشت

گروه سیاسی رجانیوز: دیروز استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل اعلام کرد که «بیکر نمازی» از زندان آزاد شده و ایران را ترک کرده است و سیامک نمازی نیز آزاد شده است (اما همچنان در ایران است).

اکانت سازمان ملل همچنین اعلام کرد که «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد از اینکه پس از درخواست از رئیس جمهوری اسلامی ایران برای آزادی بیکر نمازی، اجازه خروج برای معالجه از ایران را پیدا کرد، قدردانی کرد.

آزادسازی میلیاردها دلار از منابع ارزی منجمد ایران

در حالی که مذاکرات برای رفع تحریم ها به دلیل نبود راه حل سیاسی از سوی ایالات متحده آمریکا همچنان بی نتیجه است، این کشور بدون توجه به روند مذاکرات هسته ای، موضوع آزادی زندانیان خود در ایران و همزمان آزادی زندانیان را دنبال می کند. منابع ارز کشورمان در کره جنوبی مسدود شده است.

اخبار دریافتی حاکی از آن است که طی هفته های اخیر مذاکرات فشرده ای با میانجیگری یکی از کشورهای منطقه برای آزادی همزمان زندانیان ایرانی و آمریکایی انجام شده و قرار است میلیاردها دلار از منابع ارزی بلوکه شده کشورمان تامین شود. در این چارچوب منتشر شده است.

بر اساس این؛ ایران به دلیل ملاحظات بانکی هنوز حساب های اعلام شده را برای انتقال منابع مذکور نپذیرفته و برای این منظور حساب های جدیدی معرفی کرده است.

وقتی براندازها کار می کنند!

این حادثه نشان می دهد که پروژه براندازی و اغتشاش بیش از آنکه پا در زمین و عرصه واقعیت بگذارد، در عرصه رسانه ای پا گذاشته است. زیرا رد و بدل شدن دعا و آزادسازی منابع ایران به معنای تکمیل ظرفیت پروژه از نظر آمریکایی هاست. به نظر می رسد آمریکایی ها این بار ترجیح داده اند با توهمات یک مشت نان فراری در روز به انتهای بن بست براندازی و آشوب بروند تا فرصت معامله از پشت در را از دست ندهند!

  چرا احیای شرکت ارج توسط دولت اشتباه بود؟

دیدگاهتان را بنویسید