ونزوئلا بانک مرکزی ایران را تحقیر کرده است

13717 خبر اولیه

بر اساس این سرمقاله، در حالی که ونزوئلا به ابزاری برای حمله به رقبا و توجیه بی کفایتی آنها به ویژه در بانک مرکزی تبدیل شده است، رهبران ادعایی و ناکارآمد ایران، بانک مرکزی ونزوئلا که کشورش تحت تحریم کامل آمریکا قرار دارد، کاهش یافته است. کمتر از 4 درصد، کاری که بانک‌های مرکزی ایران، همه در یک طیف، در 44 سال گذشته نتوانسته‌اند در یک ماه انجام دهند.

نظام بانکی ایران با حضور بانک مرکزی و بانک های خصوصی در این منطقه، اقتصاد کشور را مختل کرده و از اعتماد مردم به پول ملی در شرایط تحریم در شرایط تحریم سوء استفاده کرده است و ایران را به تنها کشوری با تورم بالا در چهار دهه متوالی تبدیل کرده است. بخش اقتصاد کشور با تلاش کارآفرینان مغفول مانده و اصل سوداگری و تخریب اخلاق و سرمایه اجتماعی نادیده گرفته شده است.

ونزوئلا با کمترین شانس برای باز کردن تحریم ها و کاهش تولید نفت به کمتر از 400 هزار بشکه در روز، توانسته است تورم را به کمتر از 4 درصد کاهش دهد و تا پایان سال به 2 درصد یا به 75 درصد برسد – کمتر از آمریکا. تورم 8 درصدی رقمی که با رهبری بانک مرکزی ایران در اقتصاد کشور غیرممکن شد.

در حالی که تولید نفت ایران بیش از 3 میلیون بشکه در روز است. و از وقایع مهم سیاسی مانند کودتای کاپریلز که دولتش از آمریکا و تمام کشورهای اتحادیه اروپا به جز ایتالیا به رسمیت شناخت و کشور در آستانه کودتای نظامی بود و ارتش به کودتا بپیوندد، گذر نکرد.

  جاده چالوس یک طرفه شد پایگاه اطلاع رسانی رجا

شکستن شاخ تحریم های روسیه در کمتر از 100 روز و بالا بردن تورم در ونزوئلا به کمتر از 4 درصد، مردم ایران را نسبت به شرایط حساس کرد و آنها را متقاعد کرد که در شرایط بحرانی اقتصادی این کشور حکمرانی ضعیفی دارند. هیچکس با وجود این شواهد به اهمیت تحریم ها اعتقاد ندارد و ریشه بحران شدید اقتصادی کشور را باید در حضور مدیران ویژه جست و جو کرد.

آیا علی صالح آبادی، رئیس مستعفی بانک مرکزی ایران، قصد تماس و مشورت با نلسون مرنتس، رئیس کل بانک مرکزی ونزوئلا را ندارد؟

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید