پارکینگ هوشمند چیست و چه مزایایی دارد؟

%D9%BE%D8%A7%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%86%DA%AF%DB%B1 خبر اولیه

تصور کنید که در خیابان به دنبال یک جای پارک خالی برای پارک ماشین خود هستید. تلفن همراه خود را باز می‌کنید و از یکی از برنامه‌هایتان می‌خواهید جای پارک پیدا کند. چند جای خالی به شما پیشنهاد می شود. شما یکی را انتخاب کنید با رسیدن به ورودی پارکینگ درب پارکینگ بدون اینکه لحظه ای منتظر بمانید به روی شما باز می شود. در این زمان شماره ثبت توسط نرم افزاری برای خواندن شماره های ثبتی ثبت و ذخیره می شود. جای پارک خالی به شما نشان داده می شود. شما می توانید هر یک از آنها را انتخاب کنید. هنگامی که مکان مورد نظر را انتخاب می کنید، روتر پارکینگ شما را به محل مورد نظر هدایت می کند. در نهایت وقتی می خواهید خودرو را از پارکینگ خارج کنید، با عبور از جلوی درب خروجی، سیستم شما شماره ثبت را خوانده و مدت زمان حضور شما در پارکینگ را محاسبه می کند. قبوض پارکینگ نیز به حساب شما واریز خواهد شد.

اگر از قبل حساب دارید، از موجودی شما کسر می شود، در غیر این صورت می توانید به صورت آنلاین پرداخت کنید. تمام موارد فوق با پارکینگ هوشمند قابل دستیابی است.

پارکینگ هوشمند چه مزایایی دارد؟

%D9%BE%D8%A7%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%86%DA%AF%DB%B2 خبر اولیه

  • جای پارک خالی پیدا کنید
  • نظم بیشتر در تردد و پارک خودروها در پارکینگ
  • طول ماشین پارک شده را مشخص کنید
  • وسایل نقلیه غیر مجاز را شناسایی کنید
  • از اتلاف وقت برای راننده و مسافر خودداری کنید
  • به مردم کمک کنید نزدیک ترین و مناسب ترین مکان را برای پارک ماشین خود پیدا کنند
  • هزینه پارک خودرو را بدون نیاز به دخالت انسان و با ثبت شماره ثبت از نرم افزار پلاک خوانی دریافت کنید.
  نفوذ باند مفسد و اخراجی بنیاد شهید در صنعت خودرو

چه کسی از پارکینگ هوشمند بیشترین سود را می برد؟

پارک کردن راحت و کارآمد خودرو همیشه مزایای متفاوتی برای مردم دارد، اما در برخی موارد این مزایا بیشتر است:

رانندگان

رانندگان باید زمان زیادی را صرف پیدا کردن یک جای پارک رایگان کنند. این عدم اطمینان منجر به استرس آنها می شود. راننده ساعت ها در خیابان ها می چرخد ​​تا جایی پیدا کند. حال اگر همه شهرها مجهز به سیستم پارک هوشمند باشند، راننده می تواند از خالی بودن جای پارک در محل مورد نظر مطمئن شده و بدون هیچ استرسی به سمت آن حرکت کند.

شهرها

افراد زیادی هر روز سر کار می روند. این افراد باید هر روز مکانی مناسب برای پارک خودروهای خود پیدا کنند. به همین دلیل آنها همیشه نگران این هستند که آیا می توانند مکانی برای پارک ماشین خود پیدا کنند یا خیر. اگر این مکان توسط یک سیستم هوشمند شناسایی شود دیگر استرس و نگرانی وجود نخواهد داشت. بنابراین کیفیت و رضایت شهروندان از زندگی در این شهر رو به افزایش است. زیرا آنها همیشه مطمئن هستند که می توانند به راحتی و به سرعت مکانی در نزدیکی محل کار خود پیدا کنند. سیستم های پارک هوشمند نیز به کاهش ترافیک کمک می کند. از آنجایی که مردم می توانند به سرعت مکان مناسبی برای پارک ماشین خود پیدا کنند، دیگر مجبور نیستند مسافت های طولانی را در خیابان ها برانند که منجر به افزایش ترافیک می شود.

کسب و کار

در مکان های شلوغ شهر مشاغل زیادی وجود دارد که مشتریان به دلیل مشکل یافتن پارکینگ ترجیح می دهند از خرید آنها خودداری کنند. زیرا آنها باید زمان زیادی را صرف پیدا کردن مکانی برای پارک ماشین خود کنند. اما اگر سیستم پارکینگ هوشمند در چنین مکان هایی وجود داشته باشد، دیگر مشکلی پیش نمی آید و مردم به راحتی می توانند مشاغل مختلف را در محله های مختلف و حتی شلوغ پیدا کنند و به آنها مراجعه کنند. البته با توجه به وجود پارکینگ هوشمند از میزان ترافیک کاسته خواهد شد.

  سابقه تاریخی ذخیره می شود وزیر هشدار داد

پارکینگ هوشمند به چه تجهیزاتی نیاز دارد؟

%D9%BE%D8%A7%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%86%DA%AF%DB%B3 خبر اولیه

سنسور: از سنسور می توان برای تعیین پر یا خالی بودن مکان های مختلف پارکینگ استفاده کرد. البته راه های دیگری نیز برای این کار وجود دارد اما یکی از این روش ها استفاده از سنسور است.

خواننده شماره ثبت: برای ثبت شماره ثبت و محاسبه مدت زمان خودرو در پارکینگ از دستگاه شماره خوان استفاده می شود.

دوربین: برای عکس گرفتن از شماره ثبت به دوربین نیاز است. این تصویر برای پلاک خوان ارسال می شود تا بتواند از فناوری کاراکتر خوان نوری استفاده کند (OCR) پلاک خودرو را بخوانید.

شبکه ارتباطیشبکه های ارتباطی قوی برای اتصال دوربین، پلاک خوان، سنسور، پایگاه داده و سرور مورد نیاز است.

سرورداده ها به یک سرور پردازش قدرتمند نیاز دارند. علاوه بر این، اطلاعات خودرو باید در پایگاه داده سرور ذخیره شود.

دیدگاهتان را بنویسید