پاستوکوکوس برای تزریق در سنین 3 تا 18 سال تایید شده است

رئیس انستیتو پاستور در ایران گفت: اگر سیاست های کشور به سمتی می رود که افراد زیر 12 سال باید واکسینه شوند، می توان از واکسن پاستوکوکس استفاده کرد و یکی از موثرترین واکسن ها است.

به گزارش رجانیوس به نقل از مهر، علیرضا بیگلری گفت: با توجه به اینکه واکسیناسیون در دنیا برای کاهش بیماری و مرگ و میر به اثبات رسیده است و با توجه به اینکه واکسیناسیون به طور کلی آمار خوبی در کشور ما دارد. اکثر کشورهای جهان واکسیناسیون زیر 18 سال را در نظر دارند و بیش از 10 کشور، عمدتا اروپایی، واکسیناسیون را زیر 18 سال آغاز کرده اند.

وی تاکید کرد: این کار به این منظور انجام می شود که سویه های جدید این ویروس عوارض و مرگ و میر زیر 18 سال داشته باشند و از سوی دیگر کودکان و نوجوانان عامل انتقال بیماری در خانواده باشند. اکثر کشورها ابتدا افراد بالای 12 یا 15 سال را واکسینه کردند که خوشبختانه این واکسن در ایران انجام شد و اکنون دو واکسن برای استفاده بالای 12 سال مجوز دارند.

رئیس انستیتو پاستور در ایران ادامه داد: انستیتو پاستور در ایران 100 سال قدمت دارد و در آستانه ورود به قرن دوم مفتخر است واکسنی موثر برای دوره 2 تا 18 ساله ارائه می دهد که آزمایش بالینی می شود. و مجوز استفاده در سبد واکسیناسیون کشور. این واکسن و سینوفارم بیش از 12 سال است که مطابق با سیاست های ملی استفاده می شود. اگر سیاست کشور واکسیناسیون افراد زیر 12 سال باشد، می توان از واکسن پاستوکوک استفاده کرد و یکی از موثرترین واکسن ها است.

  ماجراجویی بن سلمان در یمن

در مورد واکسن پاستوکوکوس نیز با توجه به اینکه مطالعات آن آماده انتشار است و 1.8 میلیون کودک در کوبا این واکسن را بدون هیچ گونه عوارض جانبی دریافت کرده اند، ما نیز امیدواریم کشورمان این واکسن با اعتماد عمومی مطابقت داشته باشد. بیگلری.واکسن انستیتو پاستور یکی از موثرترین و بی خطرترین واکسن هایی است که در سنین 3 تا 12 سالگی استفاده می شود، زیرا در سنین 12 تا 18 سالگی استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید