پاسخ سازمان برنامه در پاسخ به انتقاد یکی از نمایندگان برای کارشکنی این سازمان در اعمال رتبه بندی معلمان

10949 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، رحمت اله نوروزی نماینده مردم علی آباد کتول در تاریخ 10 خرداد 1401 در جلسه علنی مجلس در خصوص عدم اجرای قانون رتبه بندی با عنوان «سازمان برنامه و بودجه از اعمال قاطعانه قانون جلوگیری می کند. قانون رتبه بندی فرهنگی.» وظیفه ذاتی خبرگزاری خانه ملت نیز در مجلس علنی به مناظره پرداخته و این مقاله با عنوان فوق منتشر شده است.

روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به اظهارات رحمت اله نوروزی نماینده مردم علی آبادکتول در جلسه علنی مجلس پاسخی داد که متن آن به شرح زیر است:

قانون رتبه بندی معلمان در 27 آذر 1400 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و در 23 آذر 1400 توسط رئیس جمهوری اسلامی ایران برای اجرا ابلاغ شد.

از آنجایی که موضوع اصلی همواره مورد تایید رئیس جمهور بوده است، اعضای هیئت دولت و سازمان برنامه و بودجه علیرغم تنگناهای شدید مالی، در تامین اعتبار لازم مورد حمایت قرار گرفته اند.

در این راستا مبلغ 38000 میلیارد تن به ترتیب (65-550000) جدول (9) قانون بودجه 1401 با عنوان “اجرای قانون طبقه بندی معلمان” پیش بینی شده است که پس از تصویب آئین نامه مربوطه. و اجرای قانون بر اساس منابع درآمد. خزانه داری کل کشور در اختیار معلمان شاغل در ادارات کل آموزش و پرورش استان ها خواهد بود.

از آنجایی که طبق تبصره (3) ماده. (6) قانون مذکور، تاریخ اجرای قانون 31/6/1400 می باشد و شامل مستمری بگیران بعد از آن تاریخ می باشد، به طوری که مبلغ فوق پس از کسر کسورات مربوط به قانون «استفاده متوازن از وجوه دولتی و توزیع عادلانه» می باشد. و رفع تبعیض و ارتقای مناطق کمتر توسعه یافته و تحقق پیشرفت و عدالت، طی اطلاعیه شماره 106581 مورخ 08.03.1401 مبلغ 361000 میلیارد ریال با مجموع بار مالی بر اجرای قانون نظام طبقه بندی ابلاغ شد. معلمان (شامل ماده (6) و تبصره 3 ذیل ماده مذکور) با توجه به وصول وجوه وزارت دارایی کل کشور طی سال جاری.

  سید حسن نصرالله: هیچ جنگجوی حزب الله در اوکراین نمی جنگد

منبع: خانه ملت

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید