پایان عمر کابینه نخست وزیر رژیم صهیونیستی

رسانه های اسرائیلی گزارش دادند که نفتالی بنت محاسبه کرده بود که کابینه او تنها چند هفته دوام خواهد آورد.

به گزارش رجانیوس، رسانه های یهودی گزارش دادند که نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل و مشاورانش برنامه ریزی مبارزات انتخاباتی را آغاز کرده اند.

به گزارش المیادین، رسانه های اسرائیلی گزارش دادند که بنت در پایان ماه گذشته با مشاور خود آرون شاویو دیدار کرده است. مایکل هاوزر، روزنامه نگار، گفت نفتالی بنت در جلسه ای تخمین زده بود که کابینه وی در چند هفته آینده به پایان می رسد و برنامه ریزی یک کمپین انتخاباتی را آغاز کرده است.

در همین رابطه، اسرائیل نیوز 24 گزارش داد که ایمن عوده، رهبر فهرست مشترک احزاب عربی، روز دوشنبه به رای عدم اعتماد به لیکود علیه کابینه بنت رای منفی داد و گفت که هیچ اقدامی علیه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر سابق اسرائیل انجام نداده است. اعاده قدرت پشتیبانی نخواهد کرد.

این دیدار در حالی برگزار شد که کابینه ائتلافی نفتالی بنت با استعفای عید سیلمان (رهبر ائتلاف سیاسی) و جدایی دوفاکتو از ائتلاف اکثریت خود را در کنست از دست داد و کابینه در خطر فروپاشی قرار گرفت.

امارات متحده عربی مشارکت خود در کابینه این رژیم را در 18 آوریل به حالت تعلیق درآورد.

در حالی که بنیامین نتانیاهو از اعضای راستگرای کنست، به ویژه احزاب یامینا می خواهد که ائتلاف را ترک کنند، متحد او منصور عباس، رهبر فهرست عربی متحده، از او خواسته است تا با نفتالی بنت نخست وزیر و ژایر لاپید ائتلافی تشکیل دهد تا پایان یابد. نخست وزیر دوره ای این رژیم.

  تحلیل سئو، شروع هر پروژه در ابتدای کار

وضعیت کابینه ائتلافی نفتالی بنت در روزهای اخیر پس از تشدید تنش ها در بیت المقدس بدتر شده و در نتیجه این اتفاقات، حزب فهرست عربی نیز عضویت خود در کابینه را به حالت تعلیق درآورده است.

اگر این حزب عربی از کابینه بنت خارج شود، سقوط کابینه وی قطعی خواهد بود.

هاآرتص اخیرا در گزارشی به نقل از منابع نزدیک به نخست وزیر اسرائیل نوشت: تقریبا یک ماه از عمر کابینه نفتالی بنت باقی مانده است.

بنت اخیراً گفته است که حتی به فکر تشکیل کابینه ای متشکل از گیدئون سائر، آویگدور لیبرمن و احزاب عربی برای هزار سال دیگر هم نبوده است.

همین نقل قول باعث شد که تحلیلگران گزارش دهند که انشعاب در کابینه ائتلافی او قریب الوقوع است.

دیدگاهتان را بنویسید