پایگاه اطلاع رسانی اصلاحات و ناآرامی رجا

گروه سیاسی رجانیوز: به مدت ده روز کشور در هرج و مرج و بی نظمی فرو رفته بود که منجر به خسارات جانی و خسارات مالی فراوان و حوادث ناگوار در کشور شد. اما اکنون آرامشی در جامعه حاکم شده است و به ما اجازه می دهد تا ابعاد تاریخ را بررسی کنیم.

من گزارش میدم رجانیوز; پس از درگذشت مهسا امینی، جریان ها و افراد مختلف با بیانیه هایی برخی از سر دلسوزی، برخی از روی سوء نیت به رسانه های مخالف پیوستند و بر آتش اعتراضات دامن زدند.

مجمع روحانیون مبارز یکی از اولین جریان‌های سیاسی بود که در همان ساعات اولیه پس از درگذشت مهسا امینی و زمانی که ابعاد ماجرا هنوز برای کسی مشخص نبود، با پذیرش شایعات رسانه‌های بیگانه تصمیم به بیانیه‌ای گرفت. فرار مغزها، مهاجرت نخبگان برای قرار دادن مشکلات اقتصادی در بیانیه برای استفاده از مرگ متوفی برای تسویه حساب سیاسی خود.

البته سیاست سیاسی مجمع روحانیون رزمی طی سالیان گذشته نشان داده است که راهبرد آنها زمانی که سکان کشور در دست رقیبشان است با همرزمانشان متفاوت است.

مثلاً شورای روحانیت که در طول سال 88 او با اظهارات مختلف سعی کرد آتش شورش اعتراضات دی ماه را شعله ور کند 96 وی با توجه به حضور حسن روحانی در راس قدرت، صراحتاً تمایز خود را با معارضان اعلام کرد و نوشت: حوادث تلخ روزهای اخیر در نقاط مختلف کشور نشان داد که عناصر فرصت طلب و معاندین از تجمعات مردمی و مسالمت آمیز سوء استفاده می کنند. اعتراضات با ایجاد هرج و مرج، ناامنی، تخریب اموال عمومی، هتک حرمت مقدسات مذهبی و ملی و حتی کشتار مردم بیگناه، اهداف شوم دشمنان را به دنبال دارد و در واقع با این گونه اقدامات انحرافی در مسیر بیان و تحقق خواسته ها ایجاد می کند. مطالبات واقعی مردم و باعث آسیب مضاعف به کشور و جامعه شد و از این رو هوشیاری و مراقبت مردم شریف ایران و همه کسانی که به پیشرفت، امنیت و آرامش کشور اهمیت می دهند و علاقه مند هستند یک ضرورت اجتناب ناپذیر است. برای غلبه بر این مشکلات

  تعلیق مشکوک یکی از کاندیداهای ریاست فدراسیون فوتبال آیا شخص دیگری دخیل است؟

بلافاصله پس از ظهور اولین تجمعات و اعتراضات مردمی، دشمنان قسم خورده و خبیث ملت ایران، آمریکا در رأس آنها و عوامل آنها مانند تروریست های منافق و برخی از مزدوران منطقه ای آنها، به حمایت و تشویق شورشیان پرداختند. اقدامات خشونت آمیز و عمق فریب آنها در تظاهر به دموکراسی، نسبت به مردم ایران دلسوزی نشان دادند.»

اکنون پس از ده روز آشوب و هرج و مرج که هدفی جز تجزیه ایران در سران سران اصلی آن وجود نداشت و در شرایطی که آیات قرآن کریم و پرچم مقدس ابا عبدالله جسورانه و شعارهای رکیک و ویرانگر از سوی یاغیان، مجلس روحانیت مبارز همچنان ساکت است، پیشه کرده و این انگ همراهی با عصیان را از دامن خود بر نمی دارد. و از اعضای مجمع باید پرسید که روحانیون متخاصم با کی خواهند جنگید؟

سیدمحمد خاتمی یکی دیگر از چهره های شاخص جریان اصلاحات است که در کنار اخبار جعلی رسانه های مخالف، خیلی زود به اتفاقات رخ داده در رابطه با مهسا امینی واکنش نشان داد اما پس از مشخص شدن ماجرا، سیاست سکوت را در پیش گرفت. . توییتر رسمی سید محمد خاتمی رئیس دولت اصلاحات نوشت:

تصادف ناگوار دیگری که دردش تا استخوان می سوزد!

بر اساس اخبار رسیده، این دختر به اتهام پوشیدن لباس نامناسب دستگیر شده و در حین دستگیری و انتقال دچار جراحات و عوارض قلبی و مغزی شده است.

آیا این مصیبت و پیش آمدهای مکرر مانند آن برای عزت اسلام و برآورده کردن توقعات مردم و وضعیت بدی که در تنگناهای معیشتی دارند و با انواع مفاسد ویرانگر و ناکارآمدی از این امر کافی است کافی نیست. روش و رفتار خلاف قانون و منطق و شرع باید حذف شود و نگذارند چهره اسلام و نظام بیش از این مخدوش شود و با عاملان این حوادث برخورد شایسته شود؟!

  جنایت جدید رژیم اردوغان و سکوت سیاست خارجی ایران

0cPeDcKbHcvm خبر اولیه

سید محمد خاتمی به نقل از خبر، از مجروح شدن مهسا امینی صحبت کرد که بررسی های فراوان کذب این ادعا را تایید می کند. اخبار جعلی که مبنای سخنان خاتمی بود از هیچ کانالی به جز کانال رسانه ای معند به او نرسید.

رهبر جریان اصلاحات در یادداشت خود از عبارت «باز هم مصیبت ناگوار که دردش تا استخوان می سوزد» استفاده کرده است، اما باید پرسید که آیا حجاب از سر زن شیعه برداشته می شود، قرآن سوزانده می شود. بیرق مقدس ابا عبدالله سوزانده شد و غیره. آیا جسارت های معندین دل او را نسوخت؟

رهبر انقلاب در سخنرانی خود در دانشگاه افسری و تربیت نیروی انتظامی امام حسن مجتبی (علیه السلام) با اشاره به مواضع برخی از مراجع در ابتدای این حادثه گفتند: در ابتدا برخی از مقامات بدون تحقیق و احتمالاً از سر دلسوزی، اطلاعیه‌ها و بیانیه‌هایی صادر کردند که برخی مجریان قانون و برخی دیگر نظام را مقصر دانستند. حالا که دیدند بر اثر حرف هایشان با نقشه دشمن چه خبر است و چه اتفاقی در خیابان ها افتاده است، باید انتقام کارشان را بگیرند و به صراحت اعلام کنند که با اتفاقات و نقشه دشمنان مخالف هستند. دشمن خارجی.”

سیدحسن خمینی از جمله افرادی است که در ابتدای درگذشت مهسا امینی نیروی انتظامی را متهم به واکنش ناشی از جهل کرد و در جریان اغتشاشات و اغتشاشات این روزها سیاست سکوت را در پیش گرفت اما پس از سخنان رهبر تمایز صریح خود او با رفقای خود اعلام شورش کرد.

  قانون اجرای رتبه بندی معلمان باید به شدت رعایت شود و اعتبار مالی آن تضمین شود.

اما اجلاس معلمان خوجه جریان دیگری بود که خیلی زود خود را موظف به صدور بیانیه ای در خصوص درگذشت مهسا امینی کرد و حتی دبیر کل این جلسه به شکلی عجیب مردم را به حضور در خیابان ها دعوت کرد و گفت: «مردم. طلبکار هستند و باید صدای خود را داشته باشند.» حقوق خود را مطرح کرده و از آن دفاع کنند.

این در حالی است که مجمع معلمان هنوز نسبت به اتفاقات اخیر کشور واکنشی نشان نداده و حتی پس از دعوت از مدیران باشگاه به واکنش، سکوت خود را نشکسته اند.

آیت الله بیات زنجانی یکی دیگر از چهره های برجسته حوزه است که خیلی سریع واکنش نشان داد و با حمله به نظام و نیروی انتظامی باعث تضعیف هر دو شد، اما نسبت به حوادث تلخ روزهای آخر از جمله شهادت نیروهای انتظامی واکنشی نشان نداد.

اکنون پس از سخنان رهبر معظم انقلاب، ادله علیه تمامی املاک به پایان رسیده و سکوت آنان در حالی که ابعاد قیام تجزیه طلبان بیش از هر زمان دیگری آشکار است، جز ارتباط آنان با دشمنان نظام را به یاد نخواهد آورد. .

دیدگاهتان را بنویسید