پاییز سخت اروپا – بررسی سرمقاله رسانه ها

بر اساس سرمقاله مؤسسه پاسخ‌های اجتماعی جدید و منتشر شده در روزنامه بیلد، از هر شش آلمانی یک نفر برای گذران زندگی مجبور به حذف یک وعده غذایی شده است. 13 درصد دیگر می گویند در صورت ادامه افزایش قیمت مواد غذایی از وضعیت مشابهی بیم دارند.

بر اساس این مطالعه، خانواده های کم درآمد، آنهایی که درآمد ماهانه آنها کمتر از 1000 یورو (1052 دلار) است، بیشترین آسیب را دیده اند. 32 درصد از آنها به دلایل مالی مجبور به حذف وعده های غذایی شدند.

lidl flickr خبر اولیه

پاییز سخت و زمستان سخت برای اروپایی ها

بخش قابل توجهی از پاسخ دهندگان در این نظرسنجی (42٪) گفتند که به دلیل مشکلات مالی مجبور به تهیه غذا، صرفه جویی در هزینه، یا حذف برخی مواد غذایی یا اجتناب از دسر شده اند.

علاوه بر این، به همین میزان معادل 41 درصد اعلام کردند که برای صرف کمترین هزینه، به شدت از پیشنهادات و تخفیفات ویژه سوپرمارکت ها پیروی می کنند.

آدولف بائر، رئیس انجمن آلمان برای امور اجتماعی، پیش از این به برلین هشدار داده بود که به تحریم انرژی اتحادیه اروپا علیه روسیه نپیوندد. او اکنون معتقد است که به شدت نگران نتایج این نظرسنجی است.

او پیش از این پیش بینی کرده بود که تلاش های تنبیه اقتصادی مسکو منجر به افزایش قیمت انرژی، غذا و مسکن خواهد شد. بائر پیش بینی می کند که این تلاش ها باعث رنج بیشتر آلمانی های عادی و متوسط ​​خواهد شد.

ورنا بنتل، رئیس انجمن اجتماعی آلمان مستقر در برلین نیز گفت که این نظرسنجی منعکس کننده نگرانی های او است. او به مجله گفت: «بعضی از مردم به ما می گویند که فقط می توانند پاستا و نان تست بخرند.

  Libra و پرکاربردترین نوع آن: معیار

وی از دولت خواست تا مالیات بر ارزش افزوده مواد غذایی تازه را لغو کند و به نیازمندان کمک های مالی بیشتری ارائه کند.

قیمت مواد غذایی و سوخت در آلمان در ماه های اخیر به دلیل تحریم های غرب علیه زغال سنگ، نفت و گاز روسیه به شدت افزایش یافته است. پیش از این، تورم پس از واکنش اقتصادی دولت به اپیدمی کووید-19 افزایش یافت. بدتر از آن، به لطف تحریم های اتحادیه اروپا بر روی کودهای شیمیایی در روسیه و بلاروس، انتظار می رود ظرفیت تولید محصولات کشاورزی این کشور در سال آینده 3 میلیون تن کاهش یابد.

بقیه اروپا نیز از شرایط مشابهی رنج می برند، به طوری که اتحادیه اروپا 4.6 میلیون تن از 13 میلیون تن مصرفی سال گذشته توسط هر دو کشور را تامین کرده است.

مطالعه دیگری که ماه گذشته منتشر شد، نشان داد که یک چهارم از بریتانیایی ها وعده های غذایی خود را به دلیل افزایش تورم و تهدید کمبود مواد غذایی حذف می کنند.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید