پرتاب و برنامه ریزی به خاطر بی سوادی یا افسری و عذرخواهی؟!

رسالت سریال سازی و ایجاد فضای منفی، نویسنده را به طغیان های مکرر سوق می دهد.

به گزارش رجانیوز؛ عباس عبدی در توئیتی نوشت: فولاد مبارکه در سال 1400 موفق به تولید 7341 هزار تن فولاد شد که نسبت به تولید 7795 هزار تنی در سال 99 کاهش داشته است و این کاهش عمدتاً ناشی از قطعی برق در تابستان است. قطع برق مردم و قطع گاز مردم را یکی از افتخارات دولت بدانند، بهتر است به عواقب آن توجه کنند».

تقصیر دولت فعلی کاهش تولید فولاد مبارکه در سال گذشته نسبت به سال قبل است و به خاموشی ها و خاموشی های تابستان 1400 یعنی سالی که دولت روحانی همچنان بر سر کار بود و تا اوایل شهریور ماه بر سر کار بود اشاره دارد. دوم اینکه نیروگاه مسئول بود. اما جای تعجب است که عبدی به جای انتقاد از روحانی و وزیر نیرو، دولت فعلی را متهم به پنهان کاری کورکورانه و مقاومت به هر قیمتی می کند، بدون اینکه توضیح دهد چرا همزمان با تقویت خاموشی و تعطیلی کارخانه ها سکوت کرده است. بود و اعتراض نکرد!

لازم به ذکر است که منطق معیوب و مشکوک عدم احداث نیروگاه منجر به کاهش تولید برق شد. وزیر نیرو دولت روحانی مدعی شده بود «ساخت نیروگاه در 200 ساعت توجیه اقتصادی ندارد و تسلیم فشار مافیا برای ساخت نیروگاه نمی شوم»! نتیجه این سوء مدیریت، خاموشی های گسترده و غیرقابل توضیح بود که باعث شد مردم و صنایع حتی به جداول زمانی خاموشی منتشر شده اعتماد نکنند.

  بحران مقتدی صدر، اشتباه ایران یا مداخله عربستان؟

لازم به ذکر است که عبدی (متهم در پرونده فروش اطلاعات به خارجی ها) چند روز پیش در توئیتر نوشت: آخرالزمان سیاست. تنها چند روز کافی بود تا مدیر مسئول کیهان پس از این مصاحبه تند برجام را تبریک بگوید» … این تحریف گل درشت در حالی بود که در گزارش و تیتر اول کیهان هشدار داده و از «تله جدید آمریکا در بازی لغو “تحریم ها” ذخیره شد.

همچنین چند ماه پیش، زمانی که رویترز به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی گفت: «واشنگتن به صراحت اعلام کرده است که نمی‌تواند به ایران تضمین قانونی بدهد که دولت آینده آمریکا به توافق پایبند باشد. این اعلام ناتوانی در ارائه تضمین در واقع اعتراف آشکار به ناتوانی دولت بایدن در تأمین یکی از نیازهای توافق است». عبدی مسئولیت حل این موضوع را احساس کرد و نوشت: این موضوع از ابتدا گفته شده و چیز جدیدی نیست و ربطی به بی کفایتی بایدن ندارد، بلکه ناشی از ماهیت برجام است که نوعی توافق است. ، نه یک قرارداد قدرت ایران ضمانت اجرای برجام بر اساس منافع ماست نه تضمین آمریکا. ایران نیز نمی تواند به این توافق عمل کند. از ما ضمانت نمی‌خواهند».

این اعتراف دیرهنگام در حالی صورت گرفت که منتقدان هشدار داده بودند که برجام تضمینی نیست و احتمال نقض آن وجود دارد و همانطور که نشریات زنجیره ای مدعی بودند امضای کری تضمین شده است، عبدی یا سکوت کرد یا درباره توافق بدون تضمین صحبت کرد.

در مورد تصویب ارز 4200 تومانی که روزنامه اعتماد تیتر «بازگشت اسحاق; اعتماد از حضور مقتدرانه جهانگیری برای حل بحران ارزی خبر داد، عبدی باز هم غایب بود. اما وقتی کار تمام شد و در عرض سه سال 60 میلیارد دلار ارز دولتی و رانت هدر رفت، همان روزنامه تیتر سخنان عباس عبدی را زد: «دلار 4200 تومانی؛ دلار 4200 تومانی. استخوان در گلوی دولت! او سپس با وقاحت تر توییت کرد: «دو پوست موز زیر پای دولت (رئیس جمهور) است. ابتدا ادامه دلار 4200 تومانی. دوم حذف دلار 4200 تومانی. انتخاب کنید کدام مرحله را بردارید؟”

  ما در شرایط خوبی هستیم

دیدگاهتان را بنویسید