پرداخت تسهیلات خودمالکی به متقاضیان در تمامی شهرستان ها

7582 خبر اولیه

به گزارش تحریریه وزارت راه و شهرسازی، آقای محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی افزود: هیچ محدودیتی برای ثبت نام و ثبت نام در تمامی شهرها و روستاها وجود ندارد. برای این گروه باز است. هر کسی با هر شماره ای که در مجوزش مشخص شده باشد می تواند ثبت نام کند و وجوهی را برای مالکیت خود دریافت کند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی پیشتر گفته بود: برای کسانی که اقدام به ساخت مسکن انفرادی می کنند و یا برای سازندگان حرفه ای می توان با ثبت نام در سامانه نهضت ملی مسکن نسبت به دریافت ملک خود اقدام کرد. با توجه به سقف تعیین شده در تهران که 450 میلیون تومان است، مراکز استان های بالای یک میلیون نفر جمعیت 400 میلیون تومان، مراکز استان ها 350 میلیون تومان و سایر شهرستان ها 300 میلیون تومان می توانند از این تسهیلات استفاده کنند. متقاضیان روستایی نیز می توانند تا سقف 250 میلیون تن از تسهیلات خود استفاده کنند.

به گفته محمودزاده، متقاضیان می توانند از طریق بانک عامل یا سایر موسسات فعال در حوزه مسکن در سامانه ملی مسکن ثبت نام کنند.

تمامی افرادی که در فعالیت های ساختمانی فعالیت می کنند اعم از تعاونی ها، سازندگان حرفه ای و مالکان زمین می توانند از این تسهیلات برای ساخت و یا تکمیل پروژه های در حال اجرا استفاده کنند.

اکنون افراد خوداشتغالی که در سایت نهضت ملی مسکن ثبت نام می کنند، این امکان را دارند که در هنگام ثبت نام، انتخاب بانک، مدارک خود را بارگذاری کنند، با شعب آشنا شده و اطلاعات خود را در شعب بانک تکمیل کنند. مهمترین مدارک مورد نیاز اسناد مالکیت و پروانه ساختمانی است که بر اساس آن تسهیلات بانکی به این دسته از مالکان پرداخت می شود.

  مافیای 8 نفر از صنعت خودرو + توده پیدا شد

تسهیلاتی که در قالب نهضت ملی مسکن به مالکان پرداخت می شود نیازی به خرید اوراق و سپرده ندارد و متقاضیان می توانند این تسهیلات را دریافت کنند که البته در چهار مرحله توسط بانک فعلی به مالکان پرداخت می شود.

لازم به ذکر است که جزئیات پرداخت تسهیلات در چهار مرحله به شرح زیر است: 10 درصد در مرحله فونداسیون و فونداسیون، 40 درصد در مرحله اسکلت و سقف، 25 درصد در مرحله سفت کاری و 25 درصد در مرحله. مرحله نازک کاری .

دیدگاهتان را بنویسید