پرداخت 150 میلیون تومان صفر درصد برای نوسازی پارچه فرسوده

12070 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، محمد آیینی مدیرعامل شرکت نوسازی شهری ایران بخشی از اهداف سفر خود به سمیرم و بازدید از بافت فرسوده شهر سمیرم و حنا را اعلام کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: شهرداری ها موظفند حداقل 50 درصد نسبت به عوارض پروانه و تراکم ساختمانی در محدوده تعیین شده بافت های فرسوده، 100 درصد امتیاز بدهند.

مدیرعامل شرکت نوسازی شهری ایران با بیان اینکه صدور پروانه ساختمانی در بافت های فرسوده باید به یک ماه کاهش یابد، گفت: مالکان و سازندگان واحدهای مسکونی در مناطق هدف نوسازی شهری در حین نوسازی و بهسازی هستند. از واحدهای مسکونی خود می توانند از ودیعه مسکن برای اسکان موقت استفاده کنند.

پرداخت 45 میلیون تومان وام و سپرده مسکن در سمیرم

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه 45 میلیون تومان با سود 4 درصد بابت وام مسکن و ودیعه مسکن در اکثر شهرها از جمله شهرستان سمیرم پرداخت می شود، تصریح کرد: متقاضیان نوسازی مسکن در بافت های فرسوده اعم از سازنده و مالک. از بافت‌های فرسوده، می‌توان از تسهیلات و تخفیفات ویژه نهضت ملی مسکن بدون رعایت چهار شرط این نهضت برای بافت‌های فرسوده استفاده کرد.

دبیر ستاد ملی نوسازی شهری ایران با اشاره به اینکه 150 میلیون تومان از مبلغ وام با سود صفر درصد پرداخت می شود، گفت: متقاضیان نوسازی در مناطق و پهنه های هدف نوسازی شهری می توانند تسهیلات ویژه را برای نوسازی یا نوسازی انتخاب کنند. نهضت ملی مسکن

اعطای 350 میلیون تومان تسهیلات ویژه نوسازی به متقاضیان نوسازی در سمیرم

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: متقاضیان نوسازی می توانند 300 میلیون تومان از نهضت ملی مسکن و 350 میلیون تومان از تسهیلات ویژه نوسازی سمیرم دریافت کنند.

  مراسم بزرگداشت روز یوم الله فردا در تهران و سراسر کشور برگزار می شود

آیینی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گفت: بسته تشویقی شهرسازی در بافت های فرسوده مصوب شورای عالی معماری و شهرسازی در شهرهایی مانند سمیرم در حال ارائه است.

گفتنی است در بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی، اصغر سلیمی نماینده مردم سمیرم در شورای اسلامی، جمعی از مدیران استانی و محلی نیز حضور داشتند.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید