پرداخت 200 میلیون تومان تسهیلات به عشایر

به گزارش رجانیوس، رئیس سازمان امور عشایری ایران از پرداخت 100 تا 200 میلیون تومان در قالب «کارت دام» به عشایر خبر داد و گفت: تغییر اساسی در مسیرهای عشایری.

عباس پاپی زاده در برنامه صبح بخیر ایران به صورت زنده از شبکه یک سیما گفت: 66 هزار کیلومتر جاده عشایری در کشور داریم که به دلیل صعب العبور بودن مسیرها همیشه با مشکل مواجه هستند و متاسفانه در برخی مناطق همچنان راه های زیادی وجود دارد. راه های حرکت از رودخانه ها به صورت کابل و گرگ.

رئیس سازمان عشایر ایران افزود: کل اعتبار راه های عشایری در سال گذشته 23 میلیارد تن بود که خوشبختانه امسال به بیش از 2 هزار میلیارد تن رسیده است و این نوید را می دهد که می توانیم در جاده های عشایری تحول بزرگی ایجاد کنیم.

پاپی زاده افزود: امسال رشد اعتباری چند صد درصدی در تامین آب شرب عشایر داریم تا بتوانیم شبکه آبرسانی پایدار را برای عشایر توسعه دهیم و عشایر گران قیمت در تامین آب شرب مشکلی نخواهند داشت. “

پرداخت تسهیلات 100 تا 200 میلیون تومانی برای «کارت عشایری» عشایر

رئیس سازمان عشایر ایران با اشاره به سیاست های اثربخشی یارانه ها و لزوم ساماندهی ارزی گفت: وزارت جهاد کشاورزی تصمیمات خوبی گرفته است که از جمله آن می توان به ارائه تسهیلات لازم برای خرید خوراک دام اشاره کرد. اکنون 20 هزار میلیارد تومان برای بخش دام و طیور کشور است.» چنین رقمی در تاریخ بی نظیر است.

وی ادامه داد: عشایر عزیز می توانند به دو صورت عمل کنند. یکی بحث «کارت بان» است که تسهیلات زیادی در آن ایجاد شد و با دستور وزیر جهاد کشاورزی و همکاری دولت، پرداخت تجهیزات به روش تضمینی بین خود عشایر انجام شد و هم اکنون درصد قابل توجهی از عشایر استفاده کرده اند.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

پاپی زاده گفت: این تسهیلات بین 100 تا 200 میلیون تن است که عشایر بسته به تعداد دامی که دارند می توانند به عنوان سرمایه در گردش استفاده کنند.

وی با بیان اینکه قسمت دوم کار مربوط به فعالیت اتحادیه های عشایری است که سهامداران آن خود عشایر هستند، افزود: باید تامین کنند.

تلاش برای در آغوش گرفتن جامعه عشایری

رئیس سازمان امور عشایری ایران در خصوص تامین اجتماعی عشایر گفت: .

وی گفت: امسال اعتبار خوبی برای تامین اجتماعی رایگان عشایر در نظر گرفته شده و بهره برداری از آن نیازمند یک سری مصوبات است که در حال پیگیری هستیم. این مراحل قانونی باید طی شود و تلاش ما این است که کل جمعیت عشایری را تحت پوشش بیمه قرار دهیم.«خود عشایر باید از آن استقبال کنند.

برگزاری «اولین کنگره ملی شهدای عشایر کشور» در هفته آینده

پاپی زاده با اشاره به نقش مهم عشایر در دوران انقلاب و پاسداشت مقدس گفت: جامعه عشایری بیش از 11 هزار شهید والامقام تقدیم نظام و انقلاب کرده است و هفته آینده اولین کنگره ملی شهدای عشایر برگزار می شود. در چهارمحال و بختیاری برگزار می شود «که فرصتی است برای یادآوری ایثار و فداکاری جامعه عشایری.

وی افزود: در نفوذ منطقه و شهدای والامکام مدافع حرم، شهدای عزیز عشایر در دستاوردهایی که در منطقه داشته ایم نقش اساسی دارند و خود سردار شهید قاسم سلیمانی فرزند عشایر است. و گل سرسبد شهدای عشایر».

تحویل 25 درصد گوشت قرمز در کشور توسط عشایر

  پلیس فتا: صفحات وب خود را باز نگذارید

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: عشایر کشور با وجود اینکه 2 درصد جمعیت کشور را تشکیل می دهند، 25 درصد گوشت قرمز و بسیاری از لبنیات و 35 درصد صنایع دستی کشور را تولید می کنند.

وی گفت: جامعه عشایری در مسیرهای تردد، برق، اینترنت و آموزش مجازی مدارس عشایری به دلیل محدودیت های موجود از محرومیت رنج می برند. با برنامه هایی که در سال 1401 دنبال کردیم و اعتبار خوبی که صورت گرفت می توانیم بخشی از این مشکلات را برطرف کنیم.

نقش برجسته عشایر در تامین امنیت مرزهای کشور

پاپی زاده افزود: جامعه عشایری علاوه بر نقش سازنده در کشور، نقش اجتماعی و تضمین کننده امنیت کشور است و همه مسئولان مرزبانی استان تاکید دارند در فصولی که عشایر در دیوار مرزی اسکان می یابند، با امنیت و امنیت بیشتری مواجه می شوند. ما هستیم و این موضوع به میزان قابل توجهی از بار هزینه برای تامین امنیت مرزهای کشور می کاهد.

وی با اشاره به تأثیرات اجتماعی و فرهنگی عشایر گفت: عشایر از اقوام مختلف ذخیره فرهنگ و تمدن کهن و هویت اصلی کشور از نظر پوشش، گویش و آداب و رسوم هستند.

وی افزود: امروزه جامعه عشایری قرن ها ذخیره تمدنی و فرهنگی کشور بوده و نهادهای فرهنگی باید در این زمینه فعالیت بیشتری داشته باشند، به عنوان مثال در طراحی لباس یکی از منابع بزرگی که می توانیم استفاده کنیم لباس عشایری است. . . “

تحویل 800 هزار تن مواد اولیه دامی برای عشایر در سال گذشته

رئیس سازمان امور عشایری ایران گفت: در سال 1400 با خشکسالی شدید مواجه بودیم که به دلیل آن توانستیم 800 هزار تن علوفه مورد نیاز عشایر را تامین کنیم که نسبت به سال های گذشته رقم قابل توجهی بود و رشد قابل توجه “

  تخریب زمین با طرح انتقال آب

وی با اشاره به اجرای طرح زنجیره تولید گوشت قرمز در مناطق عشایری افزود: زنجیره تولید از کانتورهای مختلفی تشکیل شده است که یکی از آنها ضریب تبدیل است یعنی از دام و خوراک فرموله شده استفاده می کنیم که عمل می کند. امسال. سال.”

دیدگاهتان را بنویسید